Skudru ģimene no Rēzeknes novada iegūst 1.vietu konkursā „Lauku meistari 2013” Baltkrievijā

Publicēts 08.10.2013

Septembra nogalē mēs – Skudru ģimene – piedalījāmies ģimeņu konkursā „Lauku meistari 2013”, kas norisinājās Baltkrievijā, Vitebskas apgabala Postavi pilsētā. Uzreiz pēc ierašanās mums bija iespēja tikties ar Postavi vicemēru, lai pārrunātu lietas, kas skar izglītību un darbu ar jaunatni, un izprastu kā šie jautājumi tiek risināti Rēzeknes novadā un kā – Postavi rajonā. Pēc tam devāmies nelielā ekskursijā pa pilsētu un tās ievērojamākajām vietām – muzeju, pili, amatnieku namu un baznīcu.

Mūsu atrašanās Baltkrievijā otrajā dienā devāmies uz pagastu ar nosaukumu „Voropajeva”, kur šogad notika Postavi rajona tradicionālais konkurss „Lauku meistari”. Konkursa sākumā izskanēja patriotiska un ļoti aizkustinoša dziesma par Postavi rajonu, ko varētu nosaukt par Postavi himnu, līdzīgi Rēzeknes novada himnai. Pēc tam visas ģimenes tika aicinātas uz skatuves, kur Postavi vicemērs uzrunāja visus ar iedrošinājuma vārdiem par ģimeņu vērtībām un tradīciju nozīmi. Klātesošos uzrunāja arī mūsu novada pārstāve, Rēzeknes novada domes deputāte un Nautrēnu vidusskolas direktore Anita Žogota.

Pirms konkursa uzdevumu sākšanās dalībniekiem bija jāizlozē kārts numurs. Dāvids izvēlējās ciparu viens, tātad, mēs uzstājamies pirmie – paldies Dāvidam par to! Konkurss „Lauku meistari 2013” ir sadalīts vairākās kārtās. Kā pirmais etaps bija iepazīšanās, kur dalībnieki rādīja kopīgu ģimenes priekšnesumu. Mūsu priekšnesums bija dziesma-rotaļa „Es esmu slavens muzikants”. Nākamais etaps – ģimenes stafetes, kas notika ārā. Pirmā stafete – sievai divu minūšu laikā ar septiņu litru spaini jāpārnes ūdens no vienas 70 litru mucas otrā, kas atrodas 30 metru attālumā. Uzdevums šķiet viegls, taču tikai šķiet, jo kad sāc darīt, tad nevar saprast, kad tas ūdens beidzot beigsies. Pēc tam bija nākamais uzdevums – vīriem jānes kartupeļu maisi, kā arī ar vienu sitienu koka dēlī jāiedzen nagla – pamēģiniet, vai jums tas sanāks! Tad kopīgs uzdevums – jātīra trīs kartupeļi, trīs sīpoli, trīs burkāni un biete. Uzdevums nebūtu sarežģīts, ja vien naži būtu plānāki un asāki.

Trešais konkursa etaps bija draniku jeb kartupeļu pankūku pagatavošana. Mēs – Skudras – oranžajos pavāru tērpos tīrījām, rīvējām un cepām. Katrs dalībnieks mēģina pārsteigt žūriju ar savu īpašu draniku recepti un pasniegšanas dekorēšanu. Ceturtais posms – rokdarbu konkurss, kurā tika prezentēti ģimenes roku darinājumi. Mēs prezentējam savus darbus, kā arī gardumus – mūsu ģimenes tradicionālo saldo ēdienu skudrupūzni, piparmētru sīrupu un priežu čiekuru ievārījumu. Tāpat arī skaistumus – pašu gatavotās rotaslietas. Skatītājiem devām nogaršot arī Latvijā ražotus produktus – konfektes, maizi, sieru un desu. Piektais un noslēdzošais posms bija leļļu izgatavošana.

Pēc žūrijas apspriedes un vietējo pašdarbības kolektīvu priekšnesumiem notika apbalvošana. Laikam tas izlozētais pirmais numurs nesa mums veiksmi, jo ieguvām pirmo vietu. Paldies Rēzeknes novada pašvaldībai par iespēju braukt un piedalīties konkursā. Liels paldies arī mikroautobusa šoferim Andrim Krukovskim par vešanu un dokumentu kārtošanu uz robežas.

Skudru Ģimene – Guntars, Liene, Dāvids, Rebeka Kristiāna, Estere Paula

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0