,,Sīna i pīna ceļš’’ Pušā

Publicēts 17.07.2014
Siena pļaušana Pušā

Rēzeknes novada svētku Lauku un uzņēmēju dienas ietvaros Pušas pagastā savu siena pļaušanas prasmi centās pierādīt divpadsmit azartiskākie Pušas pagasta iedzīvotāji. Dalībniekiem bija jānopļauj siena vāls divos virzienos, lai sacenstos par kādu no nominācijām. Par taisnākā vāla īpašnieku kļuva Ilgvars Čivkulis, kuram spēcīgs konkurents bija nominācijas „Vecākais pļāvējs’’ ieguvējs Eduards Stikuts. Savu pļaušanas prasmi pierādīja arī Pušas dāmas, kuras ieguva vairākas balvas. Par jaunāko pļāvēju kļuva Līga Viļuma, bet par biezākā vāla īpašnieci tika atzīta Inese Čivkule. Lai arī daudzi dalībnieki liedzās, ka viņi sienu pļaut neprot, neviens, tā teikt, kurmju alām jumtus nenorāva. Sacensību gaitā tika nolemts, ka ir jāizdala arī īpašā nominācija – „Pa kreisi velkošais pļāvējs”, kurš nopļāva vislīkāko vālu, un tur par uzvarētāju kļuva Raitis Siņavskis.

Iespējams, ka nākamgad šādas sacensības notiks jau plašākā mērogā.

 

Mārīte Krasnobaja
Pušas tautas nama vadītāja

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0