Sievietes pasaule ceļā uz pavasari

Publicēts 10.03.2020

Visi esam noilgojušies pēc pavasara ne tikai dabā, bet arī savā dzīvē. Ir laiks pārmaiņām! Laiks ļaut izspraukties pumpuriem un tiem stiepties pretī saulei, lai uzplauktu… uzplauktu pavasarim!

Vērēmu tautas namā pagājušās nedēļas nogalē notika pasākums, kura mērķis bija rosināt sievietēm no jauna atklāt sevī jaunus spēkus, sievišķīgu gudrību, mainīt kādu savas dzīves jomu, sniegt iedvesmu uzdrošināties un kļūt par sevi pārliecinātām.

Sievietes ir apbrīnojami radošas! To pierādīja arī Radošā darbnīca Maijas Gailumas vadībā. Nepilnu divu stundu laikā tapa 12 skaistas kompozīcijas, kas veda mūs vienu soli tuvāk Pavasara svētkiem.

Pavasari vēstošajai ziedu smaržai tautas nama zālē klāt pievienojās vaniļas un citu kārdinošu aromātu kompozīcija – daļa no sievietes pasaules. Tā izgaroja no kulinārijas  konkursam sagatavoto izstrādājumu galdiņa. Žūrijas pārstāvji atzinīgi novērtēja pagasta iedzīvotājas Zigrīdas Vasiļkovas gatavotās kūkas, par gardāko atzīstot „Mazo Pavlovu”. Pati dažādo kūku autore, prezentējot savus izstrādājumus, pavēstīja, ka vairāk kā 30 gadus strādājot pedagoģijas jomā, konditorejas noslēpumi viņai likušies vilinoši un aizraujoši vienmēr. Draugi, radi un kolēģi bieži tiek iepriecināti ar gardiem našķiem. Bet iedvesmas avoti ir vecmāmiņas māsas Annas un tēva brāļasievas Venerandas senlaiku krāsnī gatavotie biskvīti īstām lauku tortēm. Šobrīd, pateicoties NVA Rēzeknes filiāles lieliskajam piedāvājumam un mācību centra filiāles interaktīvi un interesanti veidotajai apmācības programmai, Zigrīdai radusies reāla iespēja pilnveidot sevi konditorejas jomā.

Gaišā noskaņojumā ieklausījāmies jaunās dzejnieces Ligijas Purinašas atziņās par dzīvi un tās vērtībām, kā arī dzejas vārsmas no viņas dzejoļu krājuma “Sīvīte”.

Pavasaris ir siltais un nepiesātinātais krāsu tips. Dabā tas asociējas ar zaļo krāsu. Modes skate, kurā savus kvalifikācijas darbus parādīja Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmijas studentes Zelmas Kačkānes vadībā, dominējošā – melnā krāsa, kas iekļaujas mūsdienu lietišķās sievietes garderobē. Tika izrādītas trīs kolekcijas.Vislielāko atsaucību un aplausus ieguva kolekcija “Putni”.

Pasākumā noslēgumā noskatījāmies Viestura Kairiša filmu “Piļsāta pi upis”.

Vērēmu tautas nama vadītāja Sarmīte Strupoviča

3 4 IMG_6529 IMG_6549 IMG_6553IMG_6512

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0