Septembrī arī Rēzeknē sāks darboties sociālās uzņēmējdarbības vēstnieku tīkls

Publicēts 21.08.2017

Septembrī Latvijas reģionos darbu uzsāks Sociālās uzņēmējdarbības vēstnieku tīkls – aktīvi un radoši dažādu jomu profesionāļi, kuri palīdzēs Latvijas pilsētu un novadu iedzīvotājiem labāk iepazīt un izprast sociālās uzņēmējdarbības iespējas un nianses. Sociālās uzņēmējdarbības vēstnieku tīkls ir Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas (LSUA) un Britu Padomes Latvijā iniciatīva ar mērķi veicināt sociālās uzņēmējdarbības attīstību Latvijā.

Sociālās uzņēmējdarbības vēstnieku tīkls radīts ar mērķi stiprināt Latvijas kopienu potenciālu un palīdzēt rasties jauniem sociālajiem uzņēmumiem, kas spējīgi radoši un efektīvi risināt dažādus sabiedrības izaicinājumus. Sākot no septembra, LSUA un vēstnieku kopīgi rīkotajos informatīvajos un izglītojošajos pasākumos ikviens interesents varēs uzzināt, kā uzsākt sociālo uzņēmējdarbību, kā savu ideju padarīt finansiāli ilgtspējīgu, kur meklēt palīdzību un atbalstu, kā idejas īstenošanā iesaistīt vietējo sabiedrību un iesaistītās puses utt. Informācija par katru konkrēto pasākumu dažādās Latvijas vietās tiks nodrošināta vietējos informācijas kanālos, izsūtīta vietējiem medijiem, organizācijām un pašvaldības iestādēm, kā arī sociālajos medijos.

Līdz pat 2018. gada martam gaidāmi vairāk kā 30 šādi pasākumi, kuros bez maksas varēs piedalīties ikviens interesents.

Kā norāda LSUA direktore Madara Ūlande, sociālajai uzņēmējdarbībai ir milzīgs potenciāls radīt pozitīvas pārmaiņas tieši vietējā mērogā, un šis ir labākais laiks sociālo uzņēmumu dibināšanai: “Šogad sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstīšanai ir ļoti daudz praktisku iespēju – Labklājības ministrijas un ALTUM atbalsta programma, dažādas apmācību un akseleratoru programmas, konsultāciju iespējas, domubiedru grupas. Mēs ļoti ceram, ka mūsu un vēstnieku kopīgo pasākumu rezultātā cilvēki ne vien radīs jaunas idejas, bet arī izmantos esošos atbalsta instrumentus, lai šīs idejas īstenotu.”

Britu Padomes Latvijā vadītāja Zane Matesoviča uzsver, ka Britu Padome labprāt atbalsta tādus sociālās uzņēmējdarbības projektus, kas vērsti uz sabiedrības iesaisti aktivitātēs, kas palīdz dažādiem cilvēkiem iepazīt viens otru, iegūt jaunas prasmes un iemaņas, un kļūt par aktīviem, zinošiem un kritiski domājošiem savas kopienas locekļiem: “Mēs ticam, ka sociālā uzņēmējdarbība ne tikai paplašina veidus, kādos cilvēki var attīstīt savas spējas un potenciālu, bet arī ir arī nozīmīgs rīks labākas – atvērtas, iekļaujošas un uz Eiropeiskām vērtībām orientētas sabiedrības veidošanā.”

Viena no sociālās uzņēmējdarbības vēstniecēm – labdarības veikala “Otrā iespēja” Daugavpilī vadītāja Oļesja Soboļevska – stāsta, ka viņai ir svarīgi iedvesmot cilvēkus nevis vienkārši strādāt un pelnīt naudu, bet arī izdarīt ko labu un vērtīgu apkārtējai sabiedrībai: “Es mīlu savu pilsētu Daugavpili, un gribu palīdzēt Daugavpils iedzīvotājiem ieraudzīt, ka sociālā uzņēmējdarbība sniedz labas iespējas attīstīt mūsu pilsētu un reģionu.”

Rēzeknes reģionā kā sociālās uzņēmējdarbības vēstnieki darbosies Iveta Balčūne, kas pārstāv Lūznavas muižu, Rasma Zaharenko, kas pārstāv biedrību “Vēlos palīdzēt” kā arī Liāna Merņaka, kas pārstāv Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namu.

Sociālās uzņēmējdarbības vēstnieku apkopojumu, kā arī informāciju par sociālās uzņēmējdarbības vēstnieku rīkotajiem pasākumiem varēs uzzināt:

LSUA mājaslapā www.socialauznemejdarbiba.lv
Facebook lapā https://www.facebook.com/SocialaUznemejdarbibaLV/, kā arī pašu vēstnieku izmantotajos informācijas kanālos. 

Madara Ūlande,
Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore
+371 26473417
madara@sua.lv

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0