Sakstagala J. Klīdzēja pamatskolā īstenots projekts „Mazās prāta uzvaras”

Publicēts 17.11.2016

„Mazās prāta uzvaras” — tas ir Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes projekts par materiālās bāzes papildināšanai tehniskās jaunrades aktivitātēm.

Projekta ietvaros Sakstagala J. Klīdzēja pamatskolā tika iegādātas 6 attīstoši – loģiskās spēles: La Strada Coloretto, La Strada Canaletto, Formido, Ņikitina spēles- Saliec rakstu, XXL Divpusējā Ģeo – dēļi 3 gab., Maģiskais kubs. Projekta kopējā summa ir EUR 200.28.

Visas loģiski – attīstošās spēles apvieno viens no pamatprincipiem, ko izmanto apmācību procesā, –no vienkāršā uz sarežģīto – ar ļoti svarīgu radošās darbības nosacījumu – darīt visu patstāvīgi. Šī alianse ļauj atrisināt spēlē uzreiz vairākas problēmas, kas saistītas ar radošo spēju attīstību:

  • Attīstošās spēles var dot barību radošo dotību attīstībai kopš mazotnes.
  • Viņu uzdevums – soļi vienmēr rada apstākļus, kas uzlabo spēju attīstību.
  • Paceļoties katru reizi patstāvīgi virs saviem „griestiem”, bērns attīstās veiksmīgāk.
  • Attīstošās spēles var būt ļoti dažādas pēc sava satura, turklāt, kā jebkura spēle, necieš piespiešanu un rada brīva un dzīvespriecīga radošuma atmosfēru.

Spēles ir daudzfunkcionālu „cieto riekstu” veidā, kas nodrošina vietu radošumam. Tās var pielāgot sev, savam līmenim, savām interesēm. Katra spēle ir uzdevumu kopa, kuru bērns risina ar klucīšu (kubiņu), ķieģelīšu, kvadrātu no kartona vai plastmasas, konstruktora-mehāniķa detaļām u.c. palīdzību.

 

Evita Kubecka

WP_20161111_08_59_49_Pro WP_20161117_10_33_26_Pro WP_20161117_10_34_08_Pro

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0