Sakstagalā izveidots sociālo pakalpojumu centrs

Publicēts 03.03.2015

Sakstagala pagastā īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projekts Nr.14-01-LL23-L413101-000010 – “Sociālo pakalpojumu centra izveide Sakstagala pagastā”. To realizēja biedrība “Sakstagala pagasta sieviešu klubs “Īveņa””, pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros, aktivitātē „Iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, informācijas tehnoloģiju un programmu nodrošinājuma iegāde un uzstādīšana, infrastruktūras izveide pakalpojumu pieejamībai, kvalitātei un sasniedzamībai pakalpojuma sniegšanas vietā vietējiem iedzīvotājiem”. Projekts tika iesniegts biedrības „Rēzeknes rajona kopienu partnerība” attīstības stratēģijas rīcībā „Sociālo pakalpojumu pieejamības nodrošināšana (dienas centru izveide, veļas mazgātuve, interneta pieejas punkts, krīzes centru, dažādu sociālo pakalpojumu punktu izveide, utml.

Projekta mērķis ir sekmēt Sakstagala ciemata un pagasta iedzīvotāju dzīves kvalitātes paaugstināšanu, veicot ieguldījumu sociālo pakalpojumu punkta izveidošanā. Projekta gaitā tika iegādātas 2 veļas mazgājamās mašīnas, veļas žāvējamā mašīna, gludināšanas sistēma ar gludināmo dēli, gludināšanas sistēma, 2 šujmašīnas, šujmašīna-overloks un portatīvais dators, tas būs nepieciešams centra darbiniekiem, piemēram, rakstīt citus projektus vai mācīties no internetā pieejamajām video pamācībām, kā pareizi pāršūt, sašūt, salabot apģērbu utt.

Projekta kopējā summa ir 2539,99 EUR, no tās publiskais finansējums sastāda 2150,71 EUR. Līdzfinansējumu 389,28 EUR apmērā nodrošināja Rēzeknes novada Sakstagala pagasta pārvalde.

Anita Matisane
Sakstagala pagasta sieviešu kluba “Īveņa” valdes priekšsēdētāja

HPIM4412 2_marts_2015__3 HPIM4407 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0