Rikavā apgūst gravēšanu

Publicēts 23.01.2015

Mūsdienās arvien lielākā uzmanība tiek pievērsta rokdarbiem un amatnieku darbiem – lai arī mēs dzīvojam tehnikas laikmetā, kad iespējas ir praktiski neierobežotas un rūpnieciski var izgatavot gandrīz visu, tomēr roku darbs tiek vērtēts augstāk un ļoti bieži cenas ziņā – daudz dārgāk. Tāpēc, lai attīstītu un nostiprinātu mūsu skolēnu iemaņas amatniecībā, 2014. gada decembrī Gaigalavas pamatskolas struktūrvienībā Rikavas pamatskolā tika realizēts tehniskās jaunrades projekts „Radi kopā!”, kuru finansēja Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvalde. Par iegūtajiem līdzekļiem tika iegādāta virpa koka virpošanai, lodāmuri un lodlampa koka iededzināšanai, kā arī elektriskie gravēšanas instrumenti.

Kokapstrāde – virpošana, grebšana, iededzināšana – ir viena no prasmēm, kuras zēni un jaunieši apgūst skolā, mājturības un tehnoloģiju stundās. Savukārt gravēšanu mūsu skolēni apgūst gravēšanas pulciņā, kas jau otro gadu darbojas Rikavas pamatskolā. Gravēšana ir viena no nodarbībām, kas attīsta ne tikai praktiskās iemaņas un uzlabo roku sīko motoriku, bet arī norūda raksturu, jo tā prasa pacietību, uzmanību, mērķtiecību. Iegādātie elektriskie instrumenti ne tikai dos iespēju darboties ar jaunām tehniskām ierīcēm, bet arī radīt praktiski izmantojamas un saimniecībā noderīgas lietas vai dizaina priekšmetus, kādu nav apkārtējiem, apvienot gravēšanas un kokapstrādes elementus.

Ilze Kuhaļska,
Rikavas pamatskolas struktūrvienības vadītāja

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0