Rīgas svētku laikā notiks Latgales kirmašs

Publicēts 12.08.2014
foto no interneta resursiem

Par kirmašu Dienvidlatgalē dēvē gadatirgu. Šāds līksms un krāšņs notikums paredzēts arī Rīgas svētku laikā, 16. augustā, Vecrīgā, Torņa ielā 4 IIIC, laukumā pie Pulvertorņa. Latgales pārstāvniecības rīkotajā kirmašā jūs gaida Latgales Tematisko ciemu programma ar ceļojošo tirgu, amatnieku meistarklasēm un paraugdemonstrējumiem, mūziku un dejām.

Jau no plkst.12.00 līdz 14.00 visi interesenti varēs piedalīties piedalīties ātrajos latgaliešu valodas, aprunāšanas kursos, ko organizēs Skaistās Izabellas ciems un saņemt pat savas prasmes sertifikātu. Darbosies radošā zīļuku darbnīca, ko organizēs Nākotnes ozolu ciema pārstāvji. No12.00 – 15.00 bērni varēs iesaistīties lielo burbuļu pūšanā, ko organizēs Nākotnes ozolu ciema jaunieši. Interesants un aizraujošs solās būt Kroma kolna bruolistes stāstījums (plkst. 14.00-15.00) par seno latgaļu cīņas mākslu, ieroču un bruņu kreklu paraugdemonstrējumi, seno latgaļu spēles (ieroču paraugdemonstrējumu laikā teritorija, kurā darbojas cīņu vīri, no skatītājiem tiek nožogota).

Podnieki darbosies ar mālu, audēji audīs, kalēji kals un gardēžiem būs iespēja iegādāties Kotleru ciema aveņu un upeņu mājas vīnu, lauku sievu sietu sieru no īsta piena, speķīti ar garšvielām, smaržīgas zāļu tējas, medus un vaska izstrādājumus, svilpauniekus, tradicionālo Latgales keramiku un citus Latgales ciemos tapušus izstrādājumus. Tirgošanās atraktivitāti ik pa laikam spilgtinās Latgales seno cīņas vīru prasmju demonstrējumi, latgaļu sarunvaloda, tautas dejas un mūzika.

Līdzās pasākuma “Latgales pārstāvniecības kirmašs Rīgā” vietai esošajā Latgales pārstāvniecībā būs skatāma izstāde “Māras zeme aerofotogrāfijās”, kuras ideja ir parādīt Latgales reģiona skaistumu un vienreizīgumu no neparastāka skatupunkta — “putna acīm”. Izstāde “Māras zeme aerofotogrāfijās” ir divu radošu cilvēku — fotogrāfa Mihaila Ignata un pilota Andreja Asara — dāvinājums Latgalei. Būs skatāmas 24 no vairāk nekā 100 aerofotogrāfijām, aptverot Latgales pilsētas, apdzīvotas vietas un ainavas. Aerofotogrāfijas tapušas 2011. un 2012. gada vasarā trīs pārlidojumu laikā pār Latgali.


Aivars Jankovskis

Latgales plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists
T: +371 22481053, Skype: aivars1702, e-mail: aivars.jankovskis@latgale.lv

banneris 4 versija 4

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0