Rēzeknes un Viļānu novadu bibliotekāri devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Līvānu novadu

Publicēts 29.10.2013

24.oktobrī Rēzeknes un Viļānu novadu publisko bibliotēku darbinieki devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Līvānu novada centrālo bibliotēku un Līvānu novada Turku pagasta bibliotēku. Braucieni un pieredzes apmaiņa dod lielisku iespēju paskatīties, kā strādā kolēģi citos novados, iepazīt jaunas darba formas, rast interesantas idejas un izmantot tās darbā.

2011.gadā, realizējot projektu, Līvānu novada bibliotēka ieguva pilnībā renovētu un aprīkotu trīs stāvu ēku. Telpas ir aprīkotas ar jaunām mēbelēm, ļoti patīkams estētiskais noformējums vienotā stilā. Lietotājiem ir izveidotas darba un atpūtas vietas. Divās telpās ir uzstādīta mobilo plauktu sistēma. Daudz vietas jaunām grāmatām un periodiskiem izdevumiem, ir vairākas grāmatu krātuves. Rekonstruētajā ēkā nodrošinātas četras klusās lasītavas. „Straumes” zālē ir iespēja izvietot mākslas izstādes, rīkot seminārus, konferences, izglītot lielākas interesentu grupas. Bibliotēkā ir automatizēta lasītāju apkalpošanas sistēma. Bibliotekāri Līvānos, tāpat kā Eiropas modernākajās bibliotēkās, ir konsultanti apmeklētājiem, jo izmantojot jaunākās tehnoloģijas, ir pašapkalpošanās sistēma. Ikviena bibliotekāra sapnis ir strādāt ar tādiem ‘hibrīdautomātiem”, kas nodrošina pilnīgu patstāvīgu grāmatu izsniegšanu/saņemšanu. Turku pagasta bibliotēka arī atrodas ļoti skaistas un modernizētās telpās. Bibliotēku darbinieki apmeklēja arī Latgales mākslas un amatniecības centru.

Bibliotekāri pateicas Rēzeknes novada pašvaldībai par sniegto atbalstu pieredzes apmaiņas brauciena organizēšanā. Izsaka lielu paldies Līvānu novada bibliotēkas direktorei Intai Vērdiņai un bibliotēkas kolektīvam par viesmīlīgu uzņemšanu un saturīgu stāstījumu par bibliotēkas darbu un pateicīgi Līvānu novada domei par organizēto ekskursiju Latgales mākslas un amatniecības centrā.

Anastasija Belogubova,
Rēzeknes novada bibliotēku informācijas speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0