Rēzeknes novada vokālās studijas „Skonai” raženā vasara

Publicēts 20.08.2014
Vokālā studija Skonai

Ja tiktu jautāts- kuri ir Rēzeknes novada skanīgākie un radošākie jaunieši, tad atbilde visticamāk būtu izsakāma vienā vārdā- „Skonai”. Šī dziedošā un dejojošā komanda, kas paši sevi mīļi dēvē par ģimeni, sēdēšanu ar klēpī saliktām rokām nepazīst un aktīvi darbojas visu cauru gadu. Arī vasarā, kad lielai daļai „Skonai” dalībnieku noslēdzas mācību gads, mēģinājumu, koncertu un citu pasākumu grafiks jau tiek sastādīts, un kļūst skaidrs- slinkošanai laika neatliks! Mēģinājumi turpinās ierastajā ritmā, neļaujot atslābt nedz jauniešu balsīm, nedz vadītāju radošajiem prātiem.

Pavasarim noslēdzoties, Rēzeknes novada vokālā studija „Skonai” devās uz Siguldu, kur piedalījās mākslas un mūzikas festivālā un pavadīja jauku sadraudzības pēcpusdienu kopā ar Krimuldas tautas nama vokālo ansambli.

Jūnijs tika pavadīts, aktīvi gatavojoties vasaras sezonas notikumiem. 28. jūnijā „Skonai” sniedza koncertu Baltijas studentu Dziesmu un deju svētkos „Gaudeamus” Daugavpilī.  Jau nākamajā dienā – 29. jūnijā studija devās uz Nautrēnu pagastu, kur Pēterdienas ietvaros ļāva skatītājiem nedaudz pieskarties debesīm ar gada sākumā, sadarbībā ar dzejnieci Inetu Atpili- Jugani, tapušo koncertuzvedumu „Dasadūrt dabasim”. Pēc nedēļas – 5. jūlijā, „Skonai” uzstājās latgaliešu mūzikas festivālā „Muzykys skrytuļs” Līksnā, tam sekoja dalība Rēzeknes VII Starptautiskajā etno festivālā „Gosti”. Ar lielu prieku vokālā studija muzicēja savās mājās notiekošajos svētkos – Rēzeknes novada dienās, kur, apvienojoties ar Rēzeknes novada jaukto kori „Ezerzeme”, atklāja svētku koncertu. Jau otro gadu „Skonai” devās arī uz Aglonu, kur 14. augusta rītā dziedāja un vienojās kopīgā lūgšanā Svētajā misē Dievmātes godam.

Ļoti īpaša Rēzeknes novada vokālajai studijai „Skonai’’ bija nedēļa no 21.- 27. jūlijam, jo jau otro gadu norisinājās studijas muzikāli radošā nedēļa „Skonai vosorā”, kurā jauniešiem bija iespēja muzikāli pilnveidoties un kopā īstenot jaunas idejas. Radošās nedēļas tēma – Daba. Nedēļa tika pavadīta lauku mājā „Jāņi” gleznainā Rušona ezera krastā, mežu ielokā. Laiks lutināja, katrs rīts sākās ar kopīgu vingrošanu vai jogu. Neiztika bez peldēšanās un dažādām sporta aktivitātēm, F.U.N., komandas veidošanas un komunikāciju spēlēm, izglītojošiem semināriem un viktorīnām.

Katru dienu bija iespēja pilnveidot un attīstīt vokālās iemaņas, apgūt deju kustības un izkopt ķermeņa plastiku, apgūt apģērba kultūras un vizuālā tēla izveides elementus, iepazīties ar tautas muzicēšanas pamatiem, iestudēt skaņdarbus noslēguma koncertam, veidot sadarbības prasmes un pozitīvu attieksmi muzicēšanai. Radošās nedēļas patīkamais pārsteigums bija vides pētnieks un žurnālists Māris Olte, kurš dalījās ar saviem iespaidiem par dabu, pasauli un mūziku.

Sirsnīgs paldies lieliskajiem nometnes pedagogiem – Jānim Mežinskim, Silvijai Mežinskai, Guntrai Kuzminai un Edgaram Juknam! Mēs, „Skonai” dalībnieki, kļuvām pieredzes un iedvesmas bagātāki, jo atvadīties no šīs sirsnīgās kopā būšanas un muzikālās nedēļas nebija viegli. Prieka asaras par kopā pavadīto laiku un degsme jauniem darbiem!

Radošā dzirksts prasmīgo Rēzeknes novada vokālās studijas „Skonai” vadītāju rokās pārtop lielās un ievērojamās lietās. Jau pavisam drīz klausītājiem un skatītājiem būs iespēja vērot vokālās studijas „Skonai” videoklipu G. Kuzminas komponētajai dziesmai „Skani, debesteņ”, un rudens atvējos pirmatskaņojumu Guntras oriģināldziesmai ar keramiķa un dzejnieka Voldemāra Vogula vārdiem, kurš tapis Ata Auzāna skaņu ierakstu studijā.

Atskatoties uz vasarā paveikto, jūtamies gandarīti un emocijām piepildīti, taču nekas no tā visa nebūtu īstenots bez lielā un nesavtīgā atbalsta no Rēzeknes novada domes. Tāpēc visi mūsu sirsnīgākie un patiesākie paldies tieši Rēzeknes novada domei par rūpēm, gādību un lielo atbalstu, jo tikai tā mums ir iespēja sevi muzikāli pilnveidot un būt kopā, savējo vidū!

 

Aiva Streļča
Rēzeknes novada vokālās studijas „Skonai” dalībniece

 

 

Rēzeknes novada vokālā studija SkonaiRēzeknes novada vokālā studija Skonai Rēzeknes novada vokālā studija Skonai

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0