Rēzeknes novadā visiem 7.-12. klašu skolēniem, kuri mācās attālināti, ēdināšanu nodrošinās ar pārtikas pakām

Publicēts 02.11.2020

Pamatojoties uz Ministru kabineta lēmumu, ka no 2020. gada 26. oktobra līdz 13. novembrim izglītības iestādēs vispārējās pamatizglītības programmas un vispārējās vidējās izglītības programmas apguve 7.–12. klasē notiek attālināti (speciālā izglītības iestāde mācību procesu turpina īstenot atbilstoši skolas izvēlētajam modelim), Rēzeknes novada domes sēdē 5. novembrī tiks skatīts lēmuma projekts, ka visi Rēzeknes novada skolu 7.-12. klašu izglītojamie, kuri mācās attālināti, jānodrošina ar pārtikas pakām.

Pašvaldības pagastu apvienībām būs jāorganizē pārtikas paku komplektēšana un izsniegšana atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Pārtikas pakas plānots izsniegt izglītojamajiem ar skolu starpniecību no 2020. gada 5. līdz 9. novembrim.

Pārtikas paku izmaksas tiks segtas, veicot norēķinus atbilstoši publiskā iepirkuma rezultātā noteiktajām cenām, nepārsniedzot maksu par pusdienām 1,00 eiro dienā.

Viena pārtikas paka tiks komplektēta 15 eiro apmērā pēc aprēķina 1 eiro par attālināto mācību dienu (Rēzeknes novada domes lēmums) par periodu no 2020. gada 26. oktobra līdz 13. novembrim.

Ņemot vērā veselīga uztura pamatprincipus, kā arī Ministru kabineta 2012. gada 13. marta noteikumus Nr.172 “Noteikumi par uztura normām izglītības iestāžu izglītojamajiem, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem un ārstniecības iestāžu pacientiem” pārtikas pakās atbilstoši nepieciešamajam enerģijas un uzturvielu daudzumam būs iekļauts: griķi, rīsi, milti, makaroni, cukurs, kausēts siers, desa, konservēti zirnīši, auzu pārslas, cepumi, sausās brokastis, augļi.

Rēzeknes novada pašvaldība