Rēzeknes novadā talko 2207 iedzīvotāji

Publicēts 30.04.2013

Spītējot lietum, 27.aprīlī vairāk nekā 50 vietās Rēzeknes novadā valdīja neierasti liela rosība, jo, bruņojušies grābekļiem, lāpstām, zāģīšiem un atkritumu maisiem, piesārņotākajās vietās darbojās cilvēku komandas, ko vienoja kopīgs mērķis – padarīt Latviju par sakoptāko valsti pasaulē. Šogad talkošanā Rēzeknes novada pagastos piedalījās 2207 iedzīvotāji, kas ir aptuveni par 600 cilvēkiem vairāk nekā pērn. Jaunākajam talkotājam bija nepilni divi gadiņi, savukārt vecākajiem strādniekiem bija jau krietni virs 80.

Talkas laikā vākti atkritumi gar ceļu malās, ciematu centros un pie sabiedriskām vietām. Darba nebaidījās neviens, un kopīgiem spēkiem pāris stundu laikā piepildīti 7000 atkritumu maisu, taču Lielās talkas dienā paveikto nevar mērīt tikai izvesto atkritumu tonnās, bet vēl jo vairāk – padarītajos darbos. Piemēram, Kaunatas pagastā pie Rēzeknes upes ierīkota peldvieta, nautrēnieši sakopa Nautrēnu katoļu baznīcu, Ilzeskalnā liepu alejā iestādītas 15 jaunas liepiņas, kā arī atjaunoti tūju stādījumi, savukārt Ozolaines pagastā Liepu pamatskolas skolēni, pirmsskolas izglītības iestādes „Jāņtārpiņš” audzēkņi un pagasta pārvaldes darbinieki iestādīja aptuveni 3000 bērziņus.

Pēc talkošanas izmirkušie talcinieki tika cienāti ar karstu tēju un mielojās no kopīgā zupas katla, savukārt Ilzeskalnā 27.aprīļa vakarā notika arī čaklajiem talkotājiem veltīta balle.

Jāatgādina, ka šogad, sagaidot Lielo talku, Rēzeknes novads piedalījās konkursā „Tīra Latvija sākas Tavā galvā”. Konkursa ietvaros pašvaldības administrācijas ēkā, kā arī pagastu pārvaldēs un bibliotēkās tika vāktas izlietotās baterijas un ekonomiskās spuldzītes, kā arī notika zīmējumu konkurss, kurā piedalījās vairāk nekā 150 bērni. Konkursam tika sagatavots arī video, kurā Dricānu vidusskolas audzēknes, podnieks Andris Ušpelis, Feimaņu pagasta iedzīvotāji, kā arī Rēzeknes Zaļo pakalnu koris stāstīja par dažādām darbībām, kas mūsu ikdienu padara videi draudzīgāku. Kopvērtējumā šajā konkursā Rēzeknes novads ieguva 2.vietu.

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0