Rēzeknes novadā realizē kopējo projektu ar Britu padomi Latvijā

Publicēts 03.09.2019

Lai pārrunātu turpmāko sadarbību, 27. augustā Rēzeknes novada pašvaldību apmeklēja viesi no Lielbritānijas – Bekija Ostina (Backy Austin), Stīvens Frīmans (Steven Freeman) un Britu padomes (British Council) Latvijā vadītāja Zane Matesoviča. Tiekoties ar Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektoru Jāni Trošku un ārējo sakaru koordinatori Intu Rimšāni, tika pārrunāts jaunais projekts “Uncomfortable Media”- jeb “Neērtā žurnālistika”, kura pirmās daļas ietvaros Rēzeknes un citu novadu jaunieši apguva medijpratības pamatus žurnālistikas vasaras skolā, kas no 18. līdz 31. augustam notika Rēzeknes novadā. Inta Rimšāne sacīja: ”Mēs vēlamies, lai mūsu jaunieši kļūst sabiedriski aktīvāki, izsakot savu viedokli un iesaistoties dažādos projektos, un Britu padomes Latvijā atbalsts to ļaus realizēt.” Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Troška atzina, ka priecājas par jaunām projekta iespējām: ”Šādi projekti stiprina kontaktus starp valstīm un ļauj mūsu novada cilvēkiem iegūt jaunas prasmes un zināšanas.”

Tad ciemiņi devās uz Rēzeknes novada Čornajas pagastu, kur viesu namā “Ezerkrasti” visu nedēļu notika žurnālistikas vasaras skola. Tajā piedalījās jaunieši no visas Latgales, apgūstot medijpratības iemaņas. Apmācību vadīja žurnāliste Jūlija Rodina no Igaunijas, kura atzina, ka nometnes dalībnieki ir ļoti gudri un motivēti: ”Jūs varat lepoties ar saviem jauniešiem, kuri lieliski prot izteikt savu viedokli, pārvalda gan latviešu, gan angļu un krievu valodu.”

Projekta nākamais etaps uzsāksies oktobrī, kad Rēzeknes novada skolēniem divreiz mēnesī būs iespēja apmeklēt medijpratības nodarbības Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. Projekts “Uncomfortable Media” jeb “Neērtā žurnālistika” ir paredzēts jauniešiem, lai tie būtu sociāli aktīvi, nepaietu garām neērtām dzīves situācijām un būtu drosmīgi, aizstāvot un argumentējot savu viedokli. Apmācību laikā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā skolēniem būs iespēja apgūt žurnālistikas pamatus, darboties ar audio un video iekārtām, publicēt savus darbus medijos.

Projektu “Uncomfortable Media”, jeb “Neērtā žurnālistika” finansē Britu padome Latvijā, atbalsta Stokholmas Ekonomikas augstskola Rīgā, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un Rēzeknes novada pašvaldība.

Diāna Selecka, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

briti6briti5briti4briti4

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0