Rēzeknes novada pašvaldības atbalstītais projekts „Dūma” nāk gaismā

Publicēts 16.04.2014

Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes konkursā par finansējuma piešķiršanu jauno uzņēmēju projektiem 2013. gadā viens no uzvarētājiem kļuva projekts „Dūma”, kura darbības pamatā ir atkritumu pārvēršana jaunās dizaina lietās. Ar saviem darbiem „Dūma” dalīsies izstādē, kas notiks Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs” no 23. aprīļa līdz 3. maijam.

Analizējot datus, kas iegūti zinātniski pētnieciskajā darbā „Sadzīves atkritumu plūsmas analīze Rēzeknes pilsētā laikā no 2007. līdz 2012. gadam” noskaidrots, ka atkritumu daudzums ar laiku arvien palielinās, rodas daudzas nelikumīgās atkritumu izgāztuves. Taču katram cilvēkam ir dabas dots talants un spējas radīt unikālas, vienreizējas un neatkārtojamas lietas. Ne velti pastāv viedoklis, ka labākās un mīļākās dāvanas ir pašu rokām darinātas. Tādos darinājumos var ieguldīt ne tikai savu enerģiju, bet arī labas domas un vēlējumus. Tieši tāpēc ar Rēzeknes novada pašvaldības, draugu un radinieku atbalstu arī tika izveidota radošā darbnīca „Dūma”. Projekta mērķis bija parādīt, kā no dažādām saimniecībā neizmantojamām un savu laiku nokalpojušām lietām var radīt interesantus mākslas darbus, dāvanas un vienkārši skaistus dekorus. Tukšas stikla pudeles var kalpot par pamatu krāšņai vāzei, no vecām skaņu platēm un maziem krāsainiem dziju kamoliņiem sanāk jauki konfekšu trauki, no pastkastītēs bieži nonākušajām reklāmu lapām un vecām avīzēm top brīnišķīgi papīra trauki, kas atgādina īstu porcelānu. Mazliet izdomas un jebkura tukša konservu bundža var sagaidīt pārvērtības.

Lai iepazīstinātu ar paveikto, pirmā izstāde būs apskatāma Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs”. Katrs apmeklētājs varēs apskatīt darinājumus un smelties idejas saviem Lielajiem darbiem. Izstādes beigās iepatikušos darbus varēs iegūt arī savā īpašumā (3.maijā no plkst. 11.00-19.00).

Savu projektu nākotnē plānojam attīstīt un pilnveidot, lai varētu priecēt ar jaunām idejām. „Dūmas” radošā komanda novēl – dzīvo zaļi, domā radoši!

Sanita Zunda

Ilze Čudare

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0