Rēzeknes novada pašvaldībā prezentēta dzejnieces Olgas Orsas jaunākā grāmata

Publicēts 21.05.2014

21.maijā Rēzeknes novada pašvaldībā notika dzejnieces un Rēzeknes novada pašvaldības ilggadējās darbinieces Olgas Orsas jaunākās dzejoļu grāmatas „Блики жизни” („Dzīves atspulgi”) atvēršanas svētki. Grāmatā publicēti vairāk nekā simts dzejoļi, ko autore sacerējusi pēdējo gadu laikā. Kā atzīmēja Olga Orsa, dzejoļi sakārtoti pārdomātā secībā, lai lasītājs tos citu pēc cita varētu izlasīt kā vienotu dzejas stāstu.

Autore uzsvēra, ka sirdī ir latgaliete, un arī viņas kolēģi – rakstnieki no citiem novadiem un kaimiņvalstīm – viņu atpazīst kā Latgales dzejnieci, tomēr dzeju Olga Orsa raksta nevis latviešu vai latgaliešu valodā, bet gan krieviski: „Rakstot krieviski, varu sasniegt lielāku auditoriju, lai pēc iespējas vairāk cilvēku uzzinātu par Latgales dabas skaistumu un cilvēku viesmīlību.” Olga Orsa pastāstīja, ka dzejoļi par dabu tapuši, iedvesmojoties no gleznainajām pakalnu un ezeru ainavām dzimtajā Mākoņkalna pagastā. Arī grāmatas vāku rotā fotogrāfija no Mākoņkalna pagasta Lipušku ciema.

Dzejas grāmata izdota ar Rēzeknes novada pašvaldības finansiālu atbalstu. Grāmatu saņems Rēzeknes novada pagastu un skolu bibliotēkas.

Jāatzīmē, ka jau rudenī dienasgaismu ieraudzīs vēl viens Olgas Orsas lolojums – 17. izdevums dzejas almanaham „Rēzekne”, kurā tiek publicēti jau iepazītu autoru un jauno talantu dzejas un prozas darbi par Rēzeknes novadu, Rēzeknes pilsētu un Latgali kopumā.

 

Madara Ļaksa
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0