Rēzeknes novada pašvaldībā notika Civilās aizsardzības komisijas sēde

Publicēts 13.03.2020

13. martā Rēzeknes novada pašvaldībā notika Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes novada un Viļānu novada Civilās aizsardzības komisijas sēde saistībā ar ārkārtējas situācijas izsludināšanu valstī, sakarā ar vīrusa COVID-19 izplatību. Sapulcē piedalījās komisijas priekšsēdētajs Monvīds Švarcs, Komisijas priekšsēdētāja vietnieki Aleksandrs Bartaševičs un Jekaterina Ivanova, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirkņa priekšnieka vietniece Vija Netle-Galeja, NMPD LRC Rēzeknes BAC galv.ārsta palīgs Ināra Tirole, Slimību profilakses un kontroles centrs Rēzeknes Latgales reģionālās nodaļas epidemioloģe Olga Pirtiņa, SIA „RĒZEKNES SLIMNĪCA” valdes priekšsēdētāja Marita Zeltiņa, pašvaldību speciālisti.
Dienestu pārstāvji vienojās par sadarbību un informācijas apmaiņu. Tāpat svarīga ir sadarbība un informācijas apmaiņa starp radniecīgam nozarēm, lai vienādās situācijās sekotu analoga rīcība. Svarīgs jautājums ir darbinieku atbildība, neapmeklējot darbavietu, ja pirms tam ir būts kādā no vīrusa skartajiem reģioniem.
Tāpat komisijas pārstāvji vienojās, ka svarīgi ir pievērst uzmanību kontrolei pār publiskiem pasākumiem, lai tiktu ievēroti ārkārtējas situācijas noteiktie ierobežojumi un netiktu organizēti publiskie pasākumi vairāk nekā 200 cilvēkiem.
Rēzeknes novadā, Rēzeknes pilsētā un Viļānu novadā iestādes iespēju robežās strādā ar klientiem attālināti, ierobežots pacientu apmeklējums slimnīcā un sociālās aprūpes iestādēs.
Rēzeknes sadarbības teritorijā ietilpst Rēzeknes pilsēta, Rēzeknes novads un Viļānu novads. Rēzeknes sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisija (turpmāk – komisija) ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Komisijas darbības mērķis ir koordinēt pasākumus katastrofas un katastrofas draudu gadījumā, kā arī veicināt civilās aizsardzības, katastrofas pārvaldīšanas vai katastrofas pārvaldīšanas koordinēšanas jautājumu risināšanu. Komisijas priekšsēdētājs ir Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs.

Informāciju sagatavoja:
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Diāna Selecka
e-pasts: diana.selecka@rezeknesnovads.lv
tel.: 64607198

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0