Rēzeknes novada pašvaldība iegādājusies elektromobili

Publicēts 30.12.2014
Jaunais elektromobilis

Pirms Ziemassvētkiem Rēzeknes novada pašvaldība sev pasniedza neparastu un videi draudzīgu dāvanu – elektromobili „Volkswagen E-UP”, kas veicinās siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu transporta sektorā, popularizēs elektromobiļu lomu pašvaldības iedzīvotāju vidū, kā arī sekmēs fosilās degvielas izmantošanas samazināšanos.

Jaunais auto iegādāts, īstenojot Latvijas Vides investīciju fonda projektu „Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, iegādājoties jaunu, rūpnieciski ražotu elektromobili Rēzeknes novada pašvaldībai”. Elektromobili piegādāja SIA „Moller Auto Latvia”. Auto iegādes izmaksas bija 28 910 EUR, tostarp 18 500 EUR – Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzfinansējums. Paredzēts, ka jauno auto izmantos Rēzeknes novada pašvaldības būvdarbu vadītāji Jānis Volks un Kristaps Kaļva, lai ērtāk un videi nekaitīgāk varētu doties uz būvniecības objektiem pašvaldības teritorijā.

Mazais automobilis ir aprīkots ar automātisko pārnesuma kārbu. Tas ir ļoti dinamisks, ar ātru uzrāvienu un viegli manevrējams. Kā atzina Rēzeknes novada pašvaldības šoferi, kuri jau izmēģinājuši jauno braucamrīku, visgrūtāk esot pierast pie klusuma, jo modernais elektromotors esot tik kluss, ka pat grūti sadzirdēt, vai mašīna vispār ir iedarbināta.

Rēzeknes novada pašvaldības projektu vadītāja Inga Zapāne stāsta par elektromobiliPrezentējot jauniegādāto elektromobili, Rēzeknes novada pašvaldības projektu vadītāja Inga Zapāne pastāstīja, ka auto iegāde noteikti atmaksāsies, jo tā ekspluatācija ir ļoti ekonomiska: “Volkswagen E-UP” patērē 11,7kWh/100km, kas izmaksā aptuveni 1,85 EUR jeb tikpat cik 1,5 litri degvielas. Arī servisa un apkopes izmaksas elektromobiļiem ir zemākas nekā iekšdedzes dzinēju automašīnām.”

Automobiļa uzlāde notiks pašvaldības garāžās, pieslēdzot to pie tradicionālā 230 V elektrības kontakta. Tukšu elektromobiļa akumulatoru, izmantojot parasto kontaktligzdu, iespējams uzlādēt aptuveni deviņu stundu laikā. Paredzēts, ka elektromobiļu nobraukums starp pilnas uzlādes reizēm būs līdz pat 160 km.

Jāatzīmē, ka Rēzeknes novada pašvaldība mērķtiecīgi strādā, lai novads attīstītos videi draudzīgā veidā un no saimnieciskās darbības tiktu radīts pēc iespējas mazāks kaitējums videi, tāpēc mūsdienīgā elektromobiļa pirkums bija viens no soļiem uz „zaļāku” Rēzeknes novadu.

Madara Ļaksa
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

LVIF_LOGO kpfi

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0