Rēzeknes novada pārstāvji piedalījās projektā „Komunikācija bez barjerām” Francijā

Publicēts 06.05.2014

Aprīļa beigās Rēzeknes novada uzņēmēju konsultatīvās padomes pārstāvis un elektrisko ģitāru izgatavotājs Jānis Kuzminskis no Kaunatas pagasta, Čornajas tautas nama vadītājs Jānis Aleksāns, Rēzeknes novada vokālās studijas „Skonai” dalībnieks Dāniels Jukna no Ozolaines pagasta un pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Madara Ļaksa pārstāvēja Latviju Eiropas Savienības programmas „Jaunatne darbībā” projektā „Barrier-free Communication” („Komunikācija bez barjerām”) Francijas pilsētā Kolmārā.

Nedēļas garumā Latvijas pārstāvji kopā ar dalībniekiem no Horvātijas, Slovākijas, Šveices un Turcijas klausījās lekcijas par komunikācijas kanāliem, neverbālo komunikāciju un citiem saskarsmes aspektiem, kā arī praktiski izmēģināja dažādus komunikācijas veidus un iespējamās komunikācijas barjeras. „Tā kā dalībnieki bija dažāda vecuma un ar atšķirīgu angļu valodas zināšanu līmeni, bija ļoti interesanti sazināties ar viņiem un iemācīties saprast citam citu, atsevišķos gadījumos pat vairāk izmantojot žestus nekā kādu valodu,” atzina projekta dalībnieks Jānis Kuzminskis. „Domāju, ka saziņas prasmju uzlabošana un izplatītāko komunikācijas šķēršļu izprašana man turpmāk palīdzēs arī kā uzņēmējam, sadarbojoties ar dažādiem biznesa partneriem.” Savukārt Čornajas tautas nama vadītājs Jānis Aleksāns atzīmēja, ka dalība projektā varētu iedrošināt arī citus Rēzeknes novada iedzīvotājus: „Nereti cilvēki baidās piedalīties starptautiskos projektos, domājot, ka tas ir pārāk sarežģīti vai arī viņiem nav pietiekami augsts svešvalodu zināšanu līmenis, tāpēc turpmāk mēs ar saviem pozitīvajiem stāstiem varēsim iedvesmot citus nebaidīties un droši „mesties iekšā” līdz šim neatklātajā projektu pasaulē, jo tas ir tā vērts gan jaunu iespaidu un kontaktu ziņā, gan iespējā pārbaudīt savas izturības robežas, saskaroties ar neparedzētām grūtībām, gan arī pieredzes ziņā, ko turpmāk varēs izmanot savā ikdienas darbā,” atklāja J. Aleksāns. Tāpat pie ieguvumiem jāmin tas, ka projekta ietvaros Rēzeknes novada pārstāvjiem bija iespēja popularizēt Latviju un Latgali, mūsu valsts nacionālos ēdienus, tradīcijas un folkloru, piemēram, Kultūru vakarā lielu popularitāti izpelnījās tautas dziesma „Tymsa tymsa tei naksneņa” dalībnieku izpildījumā.

70 procenti projekta izdevumu tika segti no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Projekta „Komunikācija bez barjerām” vadošais partneris bija Turcijas pilsētas Akčakočas pašvaldība. Jāatzīmē, ka Rēzeknes novada pašvaldībai ar Akčakočas kolēģiem ir izveidojusies ilglaicīga un veiksmīga sadarbība, kā rezultātā dažādos pieredzes apmaiņas projektos ir piedalījušies gan Rēzeknes novada izglītības, gan kultūras, gan sociālās jomas darbinieki.

Madara Ļaksa
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0