Ozolmuižas pagasta folkloras kopa “Ūzuleņi” piedalās LabieDarbi.lv projektu konkursā

Publicēts 19.05.2014

Projekta mērķis ir folkloras kopas tautas tērpu papildināšana. Folkloras kopa “Ūzuleņi” ir pirmās kategorijas folkloras kopa, kas attīsta un atjauno senās latgaļu tradīcijas. Pateicoties sponsoriem, kopa bieži piedalās dažādos konkursos ārzemēs, ir bijusi Beļģijā, Baltkrievijā, Čehijā, Lietuvā, Igaunijā u.c. valstīs. Lai pienācīgi nestu Latvijas vārdu pasaulē, ir pienācīgi arī jāizskatās. Folkloras kopa “Ūzuleņi” darbojas jau divpadsmito gadu, savukārt tautu tērpu bāze ir vēl senāka, tērpi tika iegādāta no kādas citas folkloras kopas, kas vairs nepastāv. Pirms gada, piesaistot privāto sponsoru, tika sašūti jauni seno latgaļu linu krekli, taču tikai krekls ir tikai viena sastāvdaļa no tautas tērpa. Seno latgaļu tērpa  papildināšanai ir nepieciešami lieli līdzekļi, ko folkloras kopa nevar segt pati. Jūsu atbalsts dos lielu prieku gan Folkloras kopas dalībniekiem, gan mūsu atbalstītājiem, kā arī tiem, kas vēlas uzzināt ko jaunu par seno latgaļu tradīcijām. Atbalstīt var pavisam vienkārši, vai nu ieejot http://labiedarbi.lv/lv/projekts/fk-uzuleni-tautas-terpu-papildinasana un nobalsojot par FK” Ūzuleņi” projektu. Balsot var arī draugiem.lv lapā: http://www.draugiem.lv/special/labiedarbi/?project=847 Kā arī –  inbox.lv platformā: http://labiedarbi.inbox.lv/project?id=847

Folkloras kopa “Ūzuleņi” būs ļoti pateicīga, ja atradīsies atbalstītāji, kas ciena senās tradīcijas un vēlas padarīt krāsaināku mūsu kultūru.

Folkloras kopas “Ūzuleņi” radošais kolektīvs

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0