Rēzeknes novadā gatavojas Lielajai talkai

Publicēts 10.04.2013

Jau pavisam drīz – 27.aprīlī – visā Latvijā valdīs neierasti liela rosība, jo, bruņojušies grābekļiem, lāpstām un atkritumu maisiem, piesārņotākajās vietās darbosies cilvēku komandas, ko vieno kopīgs mērķis – padarīt Latviju par sakoptāko valsti pasaulē. Talkošanas kustībā aktīvi iesaistīsies arī Rēzeknes novada iedzīvotāji. Katrā no 25 pagastiem jau noskatītas talkošanas vietas, piemēram, Bērzgales pagastā tiks vākti atkritumi valsts un pagasta ceļu malās, Dricānu pagastā paredzēts sakopt Pilcenes baznīcas apkārtni, savukārt Strūžānos plānots iztīrīt Mozičas upītes krastus. Talka notiks arī Gaigalavas pagasta ūdenstūrisma attīstības centrā „Bāka”. Centra vadītāja Liene Skrauča pastāstīja, ka talkas dienā tiks sakoptas ceļa malas Lubāna ezera krastā, kā arī izgriezti krūmi pludmales teritorijā.

Sagaidot Lielo talku, Rēzeknes novada pašvaldības administrācijas ēkā, kā arī pagastu pārvaldēs un bibliotēkās izvietotas kartona kastes, kurās iedzīvotāji aicināti atstāt izlietotās baterijas un ekonomiskās spuldzītes. Šonedēļ savākti jau vairāki desmiti spuldzīšu un teju simts bateriju. Jāatzīmē, ka šī akcija turpināsies līdz Lielajai talkai 27.aprīlī, taču, ja būs iedzīvotāju interese, kastes izlietotajām spuldzītēm un baterijām plānots paturēt arī ilgāk.

Šī pavasara Lielā talka noritēs ar devīzi „Tīra Latvija sākas Tavā galvā!” Ar šādu saukli arī vairākās Rēzeknes novada bibliotēkās līdz 16.aprīlim notiek zīmējumu konkurss bērniem. To organizē Rēzeknes novada pašvaldība kopā ar pagastu bibliotekāriem, savukārt par balvām labāko zīmējumu autoriem parūpēsies „Europe Direct informācijas centrs Austrumlatgalē”.

Rēzeknes novads arī piedalās konkursā talku koordinatoriem. Konkursam tika sagatavots video, kurā Dricānu vidusskolas audzēknes, podnieks Andris Ušpelis, Feimaņu pagasta iedzīvotāji, kā arī Rēzeknes Zaļo pakalnu koris stāsta par dažādām darbībām, kas mūsu ikdienu padara videi draudzīgāku. Video aicinām noskatīties, kā arī katru dienu vienu reizi par to nobalsot Lielās talkas mājas lapā.

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0