Rēzeknes novada dienas Bērzgales pagastā

Publicēts 21.07.2014
Bērzgales pagasts

Rēzeknes novada svētku nedēļas ietvaros arī Bērzgalē notika dažādas aktivitātes. Izstāžu un mākslas dienā kultūras namā tika atklāta bērzgalietes Baibas Adijānes gleznu izstāde. Darbojās zīmēšanas darbnīca “Varavīksne loku lieca”. Te varēja iemēģināt roku gan zīmējot uz asfalta, gan uz papīra. Zīmētāji bija aptvēruši visai plašu tēmu loku – no saulītes un mājām līdz pat aktuālajam cūku mērim.

Sporta dienā skolas sporta laukumā notika dažādas sportiskas aktivitātes, kuras vadīja sporta darba organizators Oļegs Žukovs.

Lauku un uzņēmēju dienai bija dota devīze “Neba maize pati nāca…”. Interesenti devās uz zemnieku saimniecības Annas ogulāju laukiem. Šeit ne tikai apskatījām laukus un pieēdām pilnus vēderus ar ogām, bet nācās arī pastrādāt – lasīt ogas. Salasītās ogas tika nogādātas uz Bērzgales pirmsskolas izglītības iestādi. Čaklākie lasītāji saņēma nelielas balvas.

Piektdienas vakarā brīvdabas estrādē notika koncerts “Sēj, saulīte, savu zeltu”. Pašmāju pašdarbības kolektīvi – folkloras kopa un netradicionālo deju grupa “Šiks” uzņēma viesus – Baltkrievijas un Polijas tautas mūzikas ansambļus.

Svētku nedēļas noslēgumā Ančupānu kartodromā Bērzgales pagasts iepazīstināja ar atpūtas un izklaides iespējām savā pagastā. Katrā atpūtā neiztikt arī bez vēderpriekiem, tāpēc pagasta čaklās saimnieces dižojas ar sieriem, medu, maizi, pašgatavotu vīnu. Ikvienam tika dota iespēja pārbaudīt arī savas zināšanas un atbildēt uz jautājumiem par pagastu. Par pareizām atbildēm varēja nopelnīt balvas. Ar skanīgām dziesmām apmeklētājus priecēja folkloras kopa.

Par ieguldīto darbu un laiku svētku sagatavošanā un veiksmīgā norisē paldies visām čaklajām “bitītēm” – pārvaldes darbiniekiem, zemnieku saimniecībām Annas, Rožu mājas, Liepu akmentiņi, Purenes, piemājas saimniecībām Zemsaules un Liepiņas, IK Meirānu krasts, Konstantīnam Bindju, brīvdienu mājām Ezera sonāte un Žubītes.

Daila Ekimāne
Kultūras nama vadītāja


 

Sporta diena Bērzgalē Zīmējumi uz asfaltasporta diena BērzgalēZ/s Vācam ogasCiemiņi BērzgalēCiemiņi BērzgalēKonkurss par BērzgaliFolkloras ansamblis

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0