Rēzeknes Novada dienas aizvadītas krāšņi

Publicēts 22.07.2014

Bagātīgi, krāsaini, patiesi un no sirds, – tā var raksturot Rēzeknes novada dienu noslēgumu 19. jūlijā Ančupānu kartodromā.

Apmeklētāji uz Ančupāniem plūda jau pusdienlaikā, kad komandas varēja mēroties spēkiem strītbolā, savukārt 15.00 dienā sākās pats krāšņākais svētku pasākums – Pagastu dižošanās, kurā visas 25 Rēzeknes novada pagastu pārvaldes varēja parādīt to, ar ko tās ir bagātas un stipras. No Audriņiem līdz pat Vērēmiem – katrā teltī dziedāja, spēlēja, rādīja improvizētu teātri, katrā teltī bija amatnieku darinājumu izstādes un kulinārā mantojuma degustācijas. Apmeklētāji varēja noteikti, kurā pagastā saimniecēm ir visgaršīgākais siers un pīrāgi, saimniekiem – vislabākais medalus vai šmakovceņa, Nagļi lepojās ar Lubāna zivīm, Rikava – ar šitakē sēnēm, Nautrēni – ar īpašo ķiploku ziedu pesto. Sakstagala sautējums un Rāznas zivju zupa, Ilzeskalna medus šūnas un zāļu tējas no Strūžānu ziedu pļavām – katram pagastam bija ar ko palepoties.

Tāpat pagasti dižojās ar saviem amatniekiem – kalējs Jānis Ļubka Nautrēnos, podnieki – Pēteris Gailums Ilzeskalnā, Aivars un Vēsma Ušpeļi Maltā, Staņislavs Viļums Ozolainē, Vogulu saime Lendžos, audējas, adītājas, šuvējas. Uz dižošanos bija ieradušies arī pavisam neparasti viesi no seniem laikiem – muižnieks Rika kungs Jozefs ar pani Sofiju, Lūznavas muižas īpašnieks ar savu žilbinoši daiļo dāmu, Lubāna ezera ūdens meita un Griškānu laimes lācis, tāpat acis priecēja arī Feimaņu vīri, tērpušies seno latgaļu goda tērpos. Stoļerovas un Pušas ļaudis aicināja uz radošajām darbnīcām, savukārt Bērzgalē varēja ne tikai iepazīties ar bagātīgo vietējo zemnieku produkcijas klāstu, bet arī pārbaudīt savas zināšanas par pagastu konkursā. Šāda pagastu dižošanās novada dienās bija rīkota pirmoreiz, taču rīkotāji bija vienisprātis, ka tā varētu kļūt par svētku tradīciju arī turpmāk.

Novada svētku Amatnieku tirdziņā ar savu produkciju bija ieradušies ap septiņi desmiti uzņēmēju ne tikai no Latgales vien. Lielākais prieks bija par Rēzeknes novada ražotājiem, jo šādā veidā vietējos uzņēmējus un mājražotājus var atbalstīt un uzmundrināt neturēt sveci zem pūra, lai Latvijas novadu dienas un pilsētu svētki nepārvērstos par Ķīnā ražoto bezgaumīgo spīduļu demonstrāciju.

Pēc aizraujošās un smeķīgās pagastu dižošanās ielas apmeklējuma sanākušie bija aicināti uz svētku koncertu „Dziedam un dejojam savam novadam”, kurā piedalījās Rēzeknes novada jauktais koris „Ezerzeme”, Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris, Rēzeknes novada deju kolektīvi, kā arī viesi – Kupišķu rajona (Lietuva) mūzikas ansamblis „Iki Ryto”, Zgierzas (Polija) vokālā grupa un kapela „Giecznianki” un vokālā grupa „Szczawinianki”, kā arī Postavi rajona (Baltkrievija) Tautas mūzikas ansamblis „Maladzica”.

Koncerta laikā, uzrunājot klātesošos, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs sirsnīgi pateicās visiem, kuri nedēļas garumā nesavtīgi strādājuši, lai radītu neaizmirstamus un priekpilnus svētkus: „Paldies katram, kurš ieguldīja savu darbu un daļiņu no sirds, lai Novada dienu apmeklētāji uz brīdi varētu aizmirst ikdienas raizes un baudīt krāsainus un daudzpusīgus Rēzeknes novada svētkus.”

Rēzeknes novada svētku maratons noslēdzās ar lustīgu nakts koncertu, kurā apmeklētājus priecēja vairāk nekā desmit populāras grupas: „Bad Boys Blue” (Vācija), „Big Al & The Jokers” (Lietuva un Latvija), Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestris, „Klaidonis”, „Bez PVN”, „Rikši” un citi.

Jāpiebilst, ka Rēzeknes novada dienu ietvaros visos 25 novada pagastos nedēļas garumā norisinājās vairāk nekā simts dažādi pasākumi: koncerti, balles, izstādes, sporta sacensības, radošās darbnīcas un citas aktivitātes, līdz ar to visiem novada iedzīvotājiem kā dalībniekiem, skatītājiem vai organizatoriem bija iespēja iesaistīties svētku norisēs.

FOTOGALERIJA

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0