Rēzeknes novada amatierteātru saiets “Smieklu vezums” Nagļos

Publicēts 19.02.2020

Gandrīz katrā pagastā ir savs teātris, tāpēc ir ļoti svarīgs kopā sanākšanas spēks un prieks. Svarīgi ir parādīt citiem savu sniegumu, baudīt un priecāties par kaimiņu izrādēm, kā arī gūt spilgtas radošas ieceres. Tā kā amatierteātru ir daudz, Rēzeknes novada kultūras nodaļa šogad atrada labu risinājumu – teātru kolektīvi sabrauks nevis vienuviet, bet uz diviem klubiem: Nagļos un Sakstagalā.

15. februāra vakarā Nagļu tautas nams, ietērpies rozīgās un sārtās Valentīndienas rotās, sirsnīgi sagaidīja teātra cienītāju pulku – gan aktierus, gan skatītājus.

Jā, skatītāju sanāca pilna lielā zāle! Jauki, ka ļaudis alkst smieklu, lustības. Bet lustīgs cilvēks ir laimīgs! Katram kaut uz brīdi gribas paiet nost no ikdienas rūpēm, no informācijas gūzmas par bezjēdzīgām lietām lielajā politikā. Gribas satikties, vienkārši labi atpūsties, no sirds pasmieties par mūsu pašu radītajām sadzīves ainiņām.

Novada amatierteātru saietu “Smieklu vezums” ievadīja Nagļu teātra pulciņš, jeb Nagļu Žagata ar Vistu, apspriežot visu plašo Dricānu pagastu apvienību.

Novada vienīgais dzejas teātris mājo Gaigalavā. “Apinis” šoreiz rādīja teātri dzejā “Lai ir grūti, dzīvo pilnu krūti!” pēc Valda Artava vārsmu motīviem. Teātra režisore – Valentīna Deksne.

Ozolaines senioru klubiņš “Uguntiņa” ne vien dzied un dzejo, bet arī rāda teātri. Šoreiz aktrise Faina Gleizde runāja ļoti humorīgu monologu “Romeo un Džuljeta”. Ak, šīs sieviešu nebeidzamās ilgas pēc romantiskas mīlas… Cik sulīgi, kolorīti teicieni bagātajā krievu valodā – zālē smiekli bangojās kā viļņi vējā. Teātra režisore – Anna Tarakanova.

Savukārt Rogovkas teātris rādīja skeču “Kai oklai vystai gryuds”. Izrādās, ja apnicis būt vienai – neesi tik izvēlīga, bet ķer rokā, kurš kaut cik pēc puisieša izskatās. Režisore – Maruta Miščenko.

Vistālākie viesi – Kaunatas pagasta Dubuļu amatierteātris “Traļi vaļi” rādīja ainiņu “Утро в сельской семье”. Diemžēl, tāds rīts ir aktuāls daudzās lauku sētās, patiesībā skumjš, taču, spilgti apspēlējot situāciju, var arī pasmieties. Režisore – Žanna Aniščenko.

Strūžānu teātris atainoja pašsacerētu humoresku “Kas tik nanūteik!”. Skatoties šo patiesi veselīgo humoru, teicām – jā! Kas tik šai mīļajā pasaulītē nenotiek! Režisore – Sarmīte Stepiņa.

Skeču parādi noslēdza Gaigalavas teātris “Bykovīši” ar diviem humora gabaliem: “Amsterdamā” un “Kinoproves”. Gaigalava kārtējo reizi apliecina, ka ir teātra zeme: kupls aktieru pulks un katram aktierim ir tik spilgts tēlojums. “Bykovīšu” režisore – Valentīna Deksne.

Pagasta pārvaldes vārdā Nagļu tautas nama vadītāja katram režisoram pasniedza pa rozei, bet kolektīviem – gardas šokolādes sirsniņas.

Lai arī tas nebūt nebija skeču konkurss, vien draudzīgs teātru saiets, Nagļu senioru kluba dāmas bija nolēmušas pasniegt augstāko kino balvu “Oskars” vislabākajai izrādei. Kritērijs – vētrainākie aplausi. Šoreiz Nagļos “Oskaru” godam nopelnīja Strūžānu teātris ar izrādi “Kas tik nanūteik!” Bet divas otrās vietas Nagļu seniori piešķīra Gaigalavas dzejas teātrim “Apinis” un Ozolaines teātrim.

Arī Nagļu spilgtākā stāstniece Anita Rutule bija ieradusies ar savu balvu. To viņa pasniedza aktierim, kurš negarajā uzvedumā (20 minūtēs) paguva pārvilkt bikses četras reizes! Šis atraktīvais aktieris izrādījās Roberts Voits no Gaigalavas.

Nominācijā “Skatuves nagla”, jeb spilgtākais aktiera sniegums balvas pasniedza Nagļu tautas nama vokālā ansambļa “Trio Rondo” soliste Dace Stikāne. Viņasprāt, “Skatuves naglas” tituls pienācās aktrisei Allai Smirnovai no Dubuļiem, aktrisei Sarmītei Stepiņai no Strūžāniem un jaunajam aktierim Andrim Dūdam no Gaigalavas teātra.

Arī Nagļu kluba lielajai Pelei šoreiz bija kas sakāms. Viņa savas balvas pasniedza trim aktrisēm: Fainai Gleizdei no Ozolaines, Leokādijai Razgalei no Strūžāniem un Guntai Spīčai no Gaigalavas.

Zālē virmoja ŗomantika, mīlestība, draudzība. Vēl interesantāku vakaru darīja tas, ka izrādes risinājās gan latgaliski, gan latviski, gan krieviski. Visu varēja saprast, izbaudīt un priecāties par lauku ļaužu izcilajām skatuves dotībām, izdomu un humora izjūtu.

Priecē fakts, ka skatītāju rindās bija arī, manuprāt, novadā vislabākā režisore – Ināra Grietiņa. Viņa vienmēr sniedz vērtīgus padomus, pamāca, kur būtu vēl jāpiestrādā, lai katra amatierteātra izrāde būtu augstā līmenī.

Nagļos uzstājās tikai septiņi mūsu novada teātri, pārējos dosimies skatīties uz Sakstagalu 29. februārī.

Nagļu tautas nama vadītāja Anna Baleiša
Foto: Anita Macāne

DSC_0348 (1500 x 1000)DSC_0027 DSC_0043 DSC_0071 DSC_0098 DSC_0124 DSC_0140 DSC_0189 DSC_0215 DSC_0343

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0