Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolai – 55

Publicēts 25.11.2014
Foto no interneta resursiem

1959. gadā darbību uzsāka Rīgas lietišķās mākslas vidusskolas Rēzeknes filiāle, kas tagad pārtapusi par Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu, nozīmīgu un svarīgu Austrumlatvijas kultūras un izglītības centru. 2014.gads – Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas mainās vizuāli, turpina pilnveidot tradīcijas, ievieš inovācijas mākslas un dizaina pasaulē.
Atzīmējot skolas 55. gadadienu, 28. novembrī plkst.11.00 sāksies starptautiskā konference „Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola radošai Latgalei un pasaulei” veltīta radošās industrijas attīstības tendencēm un kultūrizglītības iestāžu nozīmei šīs industrijas pamatu veidošanā. Tādējādi jaunieši ir jāiedrošina izvēlēties apgūt radošās profesijas, kuras pasaules mērogā tiek novērtētas. Konferencē piedalīsies bijušie skolas absolventi – ne tikai Latvijā, bet pasaules mērogā pazīstami mākslinieki un dizaineri: modes dizainere Indra Salcēviča, dizainers Reno Lazdiņš, tekstilmākslinieks Rolands Krutovs, māksliniece Magone Boleiko. Savukārt arhitekts, Austrumlatvijas koncertzāles ,,Gors’’ autors Uldis Balodis stāstīs par Rēzeknes pilsētvides dizaina un arhitektūras tendencēm un vietu Eiropas arhitektūras telpā, mākslas vēsturniece Evija Vasilevska ielūkosies Latgales podniecības attīstībā, mākslas zinātniece Ingrīda Burāne – mākslas procesos. Būs ciemiņi no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra un Lietuvas pilsētas Utenas. Konference notiks Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas zālē.

Savukārt sestdien, 29.novembrī, plkst.16.00 absolventi, esošie un bijušie pedagogi, darbinieki un audzēkņi tiek gaidīti uz jubilejas svinīgo pasākumu.

Par skolu, tās absolventiem un pedagogiem stāstīs arī jaunā grāmata ,,Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola radošās industrijas procesos’’.

Inga Čekša-Ratniece
RMDV projektu vadītāja

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0