Rēzeknē jaunieši aizstāv biznesa plānus konkursā “Laukiem būt!”

Publicēts 29.10.2014
Koppbilde ar žūriju

Konkursa “Laukiem būt!” pirmās kārtas projektu aizstāvēšana jauniešiem norisinājās 10. oktobrī Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs”. Latgales reģiona konkursā uzņēmējdarbības idejas aizstāvēja 15 jaunieši, kuri bija piedalījušies apmācībās SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (LLKC) Rēzeknes, Preiļu, Balvu, Daugavpils, Krāslavas un Madonas konsultāciju birojos.

Arī šogad augustā LLKC Rēzeknes nodaļa jauniešiem, vecumā no 18-30 gadiem, organizēja apmācības VLT pasākuma “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības viecināšanai” ietvaros. Vairāku dienu garumā mācībās, kopā ar pieredzējušiem lektoriem, tika apgūta savas biznesa idejas izstrāde un virzīšana tirgū, gūts plašs priekšstats mārketingā, uzņēmējdarbības plānošanā, grāmatvedībā un biznesa plāna sagatavošanā. Mācību noslēgumā jaunieši saņēma sertifikātus un iespēju iesniegt savus biznesa plānus konkursā “Laukiem būt!”.

No LLKC Rēzeknes nodaļas apmācību dalībniekiem, konkursam tika iesniegti pieci biznesa plāni, savukārt 10. oktobrī Rēzeknē, veiksmīgi prezentējot savas uzņēmējdarbības idejas, jaunieši ieguva godalgotas vietas un naudas balvas.

Valentīns Brokāns un Žanis Jesko savas uzņēmējdarbības idejas prezentēja kategorijā “Uzņēmējdarbības ideja lauksaimniecības nozarē”, iegūstot 2. vietu (Valentīns Brokāns “Šķirnes mājputnu audzēšanas uzsākšana Valentīna Brokāna piemājas saimniecībā”) un 4. vietu (Žanis Jesko “Biškopības produkcijas ražošanas attīstīšana piemājas saimniecībā “Dzīpšļi”).

Kategorijā “Lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana” 1. vietu ieguva Madara Zeltiņa ar ideju izveidot savu beķereju.

Artis Kronītis jau nodarbojas ar siltumnīcu ražošanu un vēlas to modernizēt, aizstāvot savu biznesa ideju kategorijā “Uzņēmējdarbības attīstība nelauksaimnieciskajā nozarē”, ieguva godpilno 1. vietu.

Kategorijā “Uzņēmējdarbības ideja nelauksaimniecības nozarē” 2. vietu ieguva Edmunds Kadakovskis ar biznesa plānu “Foto un video risinājumi/reklāma”.

LLKC Rēzeknes nodaļas kolektīvs lepojas ar jauniešiem un vēl izturību, patiesu ticību saviem spēkiem un panākumus konkursa fināla atlasē!

 

Informāciju sagatavoja
Dace Geduševa
LLKC Lauku attīstības konsultante

Edmunds KadakovskisValentīns BrokānsŽanis Ješko

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0