Rēzeknē darbosies profilakses kabinets riska grupām

Publicēts 13.03.2018

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Rēzeknes komiteja informē, ka 2018.gada februārī ar Slimības profilakses un kontroles centru (SPKC) tika noslēgts sadarbības līgums, kur puses, savstarpēji sadarbojoties, īsteno profilakses pasākumus cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) infekcijas, B, C vīrushepatītu un sifilisa, kā arī citu ar asinīm un seksuālās transmisijas ceļā pārnesamu infekciju un tuberkulozes izplatības ierobežošanai starp personām, kuras lieto injicējamās narkotikas, prostitūcijā iesaistītajām personām, vīriešiem, kuri ir dzimumattiecībās ar vīriešiem, citām HIV infekcijas paaugstinātajām riska grupām un sabiedrībā kopumā Rēzeknes pilsētas administratīvajās robežās.

No 2018. gada 1. aprīļa komitejas telpās Raiņa ielā 29, Rēzeknē darbosies profilakses kabinets, kur pirmdienās, otrdienās un piektdienās no plkst. 9.00 -14.00 tiks veikta:

- mērķa grupas konsultēšana;

- ārstniecības persona veiks mērķa grupas brīvprātīgu testēšanu ar eksprestestiem (HIV, B, C vīrushepatītu un sifilisa), sniedzot pirms un pēc testa konsultācijas;

- šļirču un adatu apmaiņu, prezervatīvu un citu nepieciešamo materiālu izsniegšanu mērķa grupai;

- konfidencialitāti un vienlīdzīgu attieksmi pret katru mērķa grupas personu.

Kabinetu varēs apmeklēt ikviens pilsētas iedzīvotājs, lai varētu veikt testēšanu.

Kabineta darbības nodrošināšana notiek ar Rēzeknes domes finansiālu atbalstu.

Informācija uzziņām 64625292 (darba dienās.)

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0