Rāznas Nacionālā parka Ceļotāju dienā iepazīs unikālas dabas un kultūrvēstures vērtības

Publicēts 02.07.2018

Lai iepazīstinātu ar unikālām dabas, kultūrvēstures un ainavu vērtībām, kā arī tūrisma iespējām Rāznas Nacionālajā parkā, nākamās nedēļas nogalē, 14. jūlijā notiks jau otrā Rāznas Nacionālā parka Ceļotāju diena.
Šajā dienā ikvienam interesentam būs iespēja bez maksas izbaudīt izbraucienus ar buru laivu Rāznas ezerā, piedalīties zivju kūpināšanā, izliet vaska sveces un izmēģināt roku medus sviešanā, apmeklēt Kaunatas kandžas muzeju, piedalīties podnieku radošajās darbnīcās un paviesoties rekonstruētajā Lūznavas muižā.
“Rāznas Ceļotāju dienas raibais aktivitāšu un apskates vietu piedāvājums raksturo dabas un kultūrvēstures daudzveidību Rāznas Nacionālajā parkā – no tradicionālās amatniecības darbnīcām un lauku saimniecībām līdz Rāznas plašo ūdeņu baudīšanai,” stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja Regīna Indriķe.
Šogad Ceļotāju dienas organizēšanā un popularizēšanā aktīvi iesaistās novadu tūrisma informācijas centri, piedāvājums tiek veidots sadarbībā gan ar pašvaldību tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, piemēram, Lūznavas muižu, Jaundomes muižu, gan ar individuālajiem komersantiem. Līdzās tiem uzņēmējiem, kuri iesaistījās pirmās Ceļotāju dienas norišu nodrošināšanā, ar piedāvājumu iepazīstinās arī jauni pakalpojumu sniedzēji, piemēram, brīvdienu māja “Runčuki” un viesu nams “Saullēkti ozolos”.
Rāznas Nacionālā parka apmeklētājiem 14.jūlijā būs iespēja arī apskatīt 9.-12. gadsimta latgaļu koka pils rekonstrukcijas procesu un piemērīt seno latgaļu bruņojumu Kroma kalnā, apskatīt Latvijā bagātāko zvaniņu privātkolekciju, kurā savākti vairāk nekā 5000 zvaniņu. Lai iepazītu dabas vērtības un kultūrvēstures pieminekļus, būs iespēja doties pārgājienā Akmeņu takā, apbraukt apkārt Ežezeram ar velosipēdu vai kopā ar nūjotājiem izstaigāt Lipušku apkārtni.
Viesus gaidīs arī dabas izglītības centrs “Rāzna” un Jaundomes muižas vides izglītības centrs. Dabas izglītības centrā ”Rāzna” varēs apmeklēt ekspozīciju, apskatīt centrā izvietoto Dagdas novada Ezernieku pagasta rokdarbnieces, Latvijas Neredzīgo biedrības Daugavpils teritoriālās organizācijas biedres Tamāras Dorofejevas krustdūriena un pērlīšu izšuvumu tehnikā darinātās gleznas, piedalīties radošajā darbnīcā un izpildīt uzdevumus ar orientēšanās elementiem dabas izglītības centra un apkārtnes izzināšanai. Savukārt Jaundomes muižas vides izglītības centrā varēs ne tikai apskatīt ekspozīciju, bet arī nogaršot uz ugunskura vārīto “Muižkunga zivju zupu”.
Rēzekniešiem un pilsētas viesiem tiks piedāvāta iespēja apmeklēt vairākus objektus, dodoties bezmaksas braucienā ar autobusu. Izbraukšana plkst.9.00 no stāvlaukuma pie Rēzeknes RIMI, Galdnieku ielā 8, braucienam iepriekš jāpiesakās pa tālruni 27892916.
Rāznas Nacionālais parks ir īpaši aizsargājama dabas teritorija, kur dabas un ainavas vērtības palīdz atklāt vairākos objektos izveidotā dabas tūrisma infrastruktūra: Andrupenes purva taka, Akmeņu taka, Lielā Liepukalna dabas taka un skatu tornis, atpūtas vieta Piloru ozolu audzē. Tūristu iecienīti objekti – Mākoņkalns, Andrupenes lauku sēta, Lūznavas muiža arī gaidīs apmeklētājus.
Plašāka informācija par Ceļotāju dienas aktivitātēm un īpašajiem piedāvājumiem pieejama Pārvaldes mājas lapā https://ej.uz/Razna_celo/. Informācija izvietota arī Dagdas, Ludzas un Rēzeknes novadu tūrisma informācijas centros.
“Aicinām rezervēt14.jūliju, lai dienā kopā ar ģimeni vai draugu kompānijā apceļotu un iepazītu vienu no četriem nacionālajiem parkiem Latvijā – Rāznas Nacionālo parku, bet vakarā baudītu gaismas, mūzikas un dabas performances Dabas koncertzālē Zosnā,” aicina R. Indriķe.
Ceļotāju dienu Rāznas Nacionālajā parkā rīko Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Rēzeknes, Ludzas un Dagdas novada pašvaldībām un uzņēmējiem, kuri darbojas nacionālā parka teritorijā. Ceļotāju dienas tradīcija Rāznas Nacionālajā parkā aizsākta 2017.gadā, svinot nacionālā parka desmitgadi.
Plašāka informācija:
Regīna Indriķe
Dabas aizsardzības pārvaldes
Latgales reģionālās administrācijas
Dabas izglītības centra vadītāja
Mob. tālr.+ 371 29139677
regina.indrike@daba.gov.lv

Afiša

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0