Ratniekos iepazīst mājas siera noslēpumus

Publicēts 18.07.2014
Ciemos pie siera meistares

Čornajas pagasta Ratnieku ciema lieliem un maziem iedzīvotājiem Lauku un uzņēmēju dienā bija iespēja apciemot mūsu ciema siera meistari Marinu Reiņikovu.Marina ir ļoti laipna, viesmīlīga, čakla saimniece savā piemājas saimniecībā. Ar lopkopību Reiņikovu ģimene sāka nodarboties kopš 1992. gada, bet siera noslēpumus sāka pētīt pirms trim gadiem. Marina rādīja un stāstīja, kā vāra dažādus sierus, kādi ir siera vārīšanas noslēpumi, kā pareizi un ar sirds mīļumu to darīt. Protams, visi klātesošie varēja sieru arī nogaršot. Visgaršīgākais mazajiem apmeklētājiem bija saldais siers ar rozīnēm, bet vecāka gada gājuma cilvēkiem labāk garšoja siers ar ķimenēm. Protams, tā ir gaumes lieta, — saka saimniece. Marinas mājā siers galdā ir katru dienu, jo viņai ļoti patīk eksperimentēt un divi vienādi sieri nekad nesanāk. Tikai vienmēr jāpieliek klāt mīlestība un labs garastāvoklis, tad siers vienmēr izdosies.

Vija Jeršova
Ratnieku tautas nama vadītāja

Foto – J. Jermakova

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0