Putnu vērošanas ekskursija Rāznas Nacionālajā parkā

Publicēts 22.09.2016

Miljoniem gājputnu rudenī šķērso Eiropu, lai dotos uz ziemošanās vietām Āfrikā. BirdLife International, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Dabas aizsardzības pārvalde un Latvijas vides aizsardzības fonds uzaicina būt par liecinieku putnu migrācijas burvībai 1. un 2. oktobrī Eiropas putnu vērošanas dienās. Pievienojies vairāk nekā 30 bezmaksas pasākumiem dažādās Latvijas vietās (sarakstu meklē www.putnudienas.lv ) vai vēro putnus pats un ziņo par tiem portālā Dabasdati.lv.

1. oktobrī Eiropas Putnu vērošanas dienas pasākums notiks arī Rāznas Nacionālajā parkā (putnu vērošanas ekskursija ar autobusu, aktivitātes dabas izglītības centrā”Rāzna”). Putnu vērošanas ekskursiju vadīs Dagnis Vasiļevskis.

Pulcēšanās pie Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas biroja Rēzeknē, Galdnieku ielā 8 (stāvlaukumā pie RIMI un CITADELE). Izbraukšana plkst. 9.00, atgriešanās Rēzeknē ap 14.00.

Maršruts- Rēzekne – Čornaja (putnu vērošana Rāznas ezera Dukstigala līcī ) – Rogs (putnu vērošana pie Kaunatas ezera un Rāznas ezera)- Lipuški (putnu vērošana pie Rāznas ezera, aktivitātes dabas izglītības centrā “Rāzna) – Zosna (putnu vērošana Zosnas mitrainē, Rāznas un Zosnas ezeru apkārtnē) — Ismeri (putnu vērošana pie Ismeru ezera un tā apkārtnē) – Rēzekne.

Iepriekš vienojoties, dalībai pasākumā var pievienoties kādā no maršruta sākumpunktiem.

Dalībnieku skaits ierobežots. Aicinām pieteikties savlaicīgi, zvanot vai sūtot SMS uz mob. tālruni 29139677 (Regīna).

Nepieciešams laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi, vēlams binoklis.

Pasākums tiek rīkots projekta “Atklāj putnu migrācijas burvību!” ietvaros un dalība tajā ir bezmaksas.

Regīna Indriķe,
Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas

Dabas izglītības centra vadītāja

Mob. tel. LMT +371 29139677 regina.indrike@daba.gov.lv

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0