Pušā realizēts projekts „Ieaust Latviju sirdī”

Publicēts 15.12.2017

Pateicoties Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras nodaļai, tika atbalstīts Radošo darbu finansēšanas konkursam iesniegtais biedrības „Muosys MM” projekts „Ieaust Latviju sirdī”. Tā ietvaros interesentiem tika piedāvāta iespēja iepazīties ar aušanas amata procesu gan teorētiski, gan praktiski.

Projekts tika realizēts divās daļās – teorētiskā daļas un praktiskās. Praktiskās daļas laikā interesenti iepazītos ar grāmatzīmju aušanas specifiku gan vērojot gatavus darbus, gan klausoties teoriju pieredzējuša meistara vadībā, kā arī praktiskās daļas ar aušanas apmācībām, kuru laikā dalībnieki uzauda savu personalizēto grāmatzīmi. Gatavie darbi sevī ietver gan audēja vārdu, gan latvju rakstu zīmes.

Jāatzīst, ka aušanas process ir darbietilpīgs un prasa lielu pacietību, kas ne visiem piemīt, tomēr projekta dalībnieki ar iesāktajiem darbiņiem tika galā, kā arī radīja interesi šāda veida nodarbības turpināt arī nākotnē.

Sirsnīgs paldies nodarbību vadītājai Guntai Sidorovai, kā arī lieliem un maziem nodarbību dalībniekiem! Lai nodarbībās gūtās iemaņas neaizmirstas un tiek pielietotas un nodotas arī citiem.

Mārīte Šadurska

Biedrības „Muosys MM” valdes priekšsēdētāja