Priekules novada pašvaldības pārstāvji iepazīstas ar Rēzeknes novada pieredzi

Publicēts 21.09.2020

18. septembrī Rēzeknes novada pašvaldību apmeklēja Priekules novada pašvaldības delegācija. Vizītes mērķis- iepazīties ar Rēzeknes novada pašvaldības pieredzi. Viesus uzrunāja Rēzeknes novada domes priekšsēdētaja vietniece Elvīra Pizāne. Rēzeknes novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas Ārējo sakaru organizatore Inta Rimšāne pastāstīja par projektu pieredzi novadā. Periodā no 2012. līdz 2019. gadam Rēzeknes novadā īstenoti vairāk nekā 154 projekti, piesaistot vairāk nekā 50 miljonus eiro. Realizētas ES programmas ERAF, ESF, pārrobežu sadarbības programmas INTERREG, DEAR, Youth, Radošā Eiropa, Nordplus, LEADER, Eiropa pilsoņiem, ERASMUS + . Rēzeknes novadam sadarbības partneri pārrobežu projektos ir Baltijas valstis, Baltkrievija, Krievija, Rietumeiropa, Skandināvijas valstis.

Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Anna Jaudzema pastāstīja par atbalstu uzņēmējiem. Pašvaldības plānošanas dokumenti izstrādāti, lai veicinātu uzņēmējdarbību. Rēzeknes novadā notiek projektu konkurss biznesa uzsācējiem „Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai Rēzeknes novadā”- nodibinājums “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā”. Tiek organizēti tirdziņi, mājražotāju apmācības, darbojas uzņēmēju konsultatīvā padome, notiek sadarbība ar biedrību «Rēzeknes uzņēmējs». Uzņēmēju godināšana notiek Jāzepa dienā- 19. martā.

Viesiem bija interese par izglītības un sociālā dienesta darbu. Rēzeknes novada teritorijā darbojas 33 izglītības iestādes un to struktūrvienības, kas nodrošina iespēju saņemt pirmsskolas, vispārējo, speciālo, profesionālo, profesionālās ievirzes un interešu izglītību. Kopējais piedāvāto izglītības programmu skaits ir 28. 2020. gadā skolēnu skaits ir 1927.

Īpaši viesus interesēja iedzīvotāju konsultatīvās padomes, kas strādā katrā novada pagastā, un kas šobrīd tiek minēts kā pozitīvais piemērs iedzīvotāju iesaistei dažādu jautājumu risināšanā. Padomes darbības mērķis ir aktivizēt dialogu starp iedzīvotājiem un pašvaldību, tādējādi veicinot viedokļu apmaiņu par novadam un pagastam aktuāliem jautājumiem. Galvenais uzdevums ir priekšlikumu izskatīšana un iesniegšana Rēzeknes novada pašvaldībai (pagasta pārvaldei) par budžeta, attīstības, vides jautājumiem, nodokļu politiku, novada publiskā tēla veidošanu.

Priekules novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Vija Jablonska atzina, ka vizīte Rēzeknes novadā bija ļoti interesanta un saistoša: ”Paldies par sirsnīgo uzņemšanu, mēs guvām daudz jaunu iespaidu, jūsu pieredze mums noteikti noderēs.”

Diānas Seleckas teksts un foto

priekule1