Praktiskā nodarbība „Kā sekot līdzi Eiropas Savienības likumiem un spēt lobēt Latvijas intereses Briselē un Strasbūrā?”

Publicēts 29.10.2014

Kā mūsu ikdienu nosaka Eiropas Savienības institūcijās pieņemtie likumi? Kā sekot līdzi ES pieņemtajiem lēmumiem un prast īstajā brīdī aizstāvēt Latvijas intereses? Žurnālistus, uzņēmējus, interešu grupu pārstāvjus un citus aicinām apmeklēt praktisko nodarbību „Kā sekot līdzi Eiropas Savienības likumiem un spēt lobēt Latvijas intereses Briselē un Strasbūrā?” piektdien, 31.oktobrī no plkst.15.00 līdz 17.30 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Pasākumā uzzināsiet, kur un kā meklēt ES atbildīgo institūciju pieņemtos un apspriešanā esošos juridiskos dokumentus – līgumus, nolīgumus, regulas, direktīvas, lēmumus u.c. Kā lasīt un orientēties šajos ES likumos?

Pasākumā arī būs iespēja uzzināt, kā Latvijas organizācijas un iestādes var izteikt savu viedokli, kritiku un ierosinājumus attiecībā uz ES likumdošanu. Kurā brīdī iespējams iejaukties un pie kā jāvēršas, lai panāktu vēlamās izmaiņas?

Praktisko nodarbību vadīs Agnese Krivade – preses sekretāre Eiropas Parlamentā Briselē un Mārtiņš Zemītis – ekonomikas padomnieks Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā.

Kā mērķtiecīgi rīkoties, lai panāktu vēlamā regulējuma ietveršanu ES likumos? Interešu pārstāvēšanas pieredzē pasākumā dalīsies Didzis Šmits, Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents, kurš veiksmīgi koordinēja īpašas atrunas iekļaušanu Eiropas Komisijas regulā, kas ļāva arī turpmāk saglabāt iepriekšējo benzopirēna pieļaujamo līmeni Latvijas šprotēs, kā arī aizstāvēja Latvijas gaļas ražotāju intereses sarunās par stingro normu mīkstināšanu kūpinājumiem.

Aicinām biedrības, organizācijas un ikvienu interesentu pirms pasākuma uz e-pastu esmaja@esmaja.lv iesūtīt savus jautājumus, uz kuriem eksperti atbildēs nodarbības laikā.

Pēc aptuvenām aplēsēm, līdz pat 80% Latvijas likumu balstīti uz ES direktīvām un regulām, ko izstrādā Eiropas Komisija, bet pieņem Eiropas Parlaments un ES ministru Padome.

Aicinām interesentus pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.
Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0