Pensionāru balle Audriņos

Publicēts 21.01.2015
Pensionāru vakars Audriņos

“Tev ceļu rādīs polārzvaigznes ziba” – tā varētu teikt par pasākumu, kas jau tradicionāli Audriņu pagasta kultūras namā notiek 14. janvārī, pulcējot pagasta pensionārus uz vecā Jaunā gada sagaidīšanu. Zālē eglīte vēl mirdzēja svētku ugunīs. Kultūras nama pašdarbnieki un Audriņu pamatskolas skolēni aicināja vecāka gada gājuma cilvēkus uz Fantāziju zemi.

Cilvēki fiziski gan noveco, bet lielākajai daļai no viņiem dvēsele tomēr ir jauna. Un, kopā esot, var nedaudz pasapņot, sajust radniecīgu plecu un atvērties fantāziju pasaulei.

Centrālajā laukumā pie pagasta kultūras nama šogad lepni ziemas salā stāv sniegavīru ģimene  – tētis ar mammu un veseliem pieciem sniegavīriņiem. Tādēļ pensionārus sagaidīja un vietas ierādīja dzīvs sniegavīrs, kura tēlā bija iejutusies vietējā stāstniece, dziedātāja un aktīva teātra dalībniece Trifina Ovčinnikova.

Pirmajā koncerta daļā, kuru veidoja Audriņu pamatskolas skolēnu uzstāšanās, palīgos ieradās runcis Bazilio un lapsa Alise. Otrajā koncerta daļā kultūras nama pašdarbnieki aizveda pagasta pensionārus uz aukstās Sniega karalienes valstību, kopā ar viņu lēnām izbrauca cauri dažādām valstīm un pārliecinājās, ka nevienā no tām neaizmirst sagaidīt Jauno gadu. Katrā valstī Jaunā gada sagaidīšana, dziesmas un dejas ir tik dažādas. Ir ko paklausīties un paskatīties! Pasaules tautu dejas rādīja Inna Seļgicka, un bija par ko pabrīnīties!

Koncerta nobeigumā katrs dalībnieks, izsakot novēlējumus Jaunajā gadā, iekarināja baltajā eglītē Jaungada rotājumu. Pensionārus sveica arī Audriņu pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Bindemanis. Vislielāko prieku pensionāriem sagādāja Valda Zemzara dziesmas un muzicēšana.

Tamāra Smirnova
Audriņu pagasta kultūras nama vadītāja

P1100393 P1100358 P1100360 P1100362 P1100371

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0