Pensionāru balle 2015 Maltas pagastā

Publicēts 09.11.2015

Ar vēja spārniem gadi steidzas, tas tikko sācies, te jau beidzas. Tā nemanot un klusi bij pienākusi „Balle- 2015” Maltas pagasta pensionāriem. Šai svētku dienā klātesošos sveica Maltas pagasta pārvaldes vadītājs Vitālijs Skudra. Balle nebūtu īsta balle, ja nav deju muzikantu. Šoreiz tie bija Valdis un Normunds, kas uzbūra kārtīgu deju virpuli.  Ar krāsainību, eleganci un jaunības sparu svētku koncertu iekrāsoja sporta dejotāji Simona Skudra un Artēmijs Naglis. Pašiem senioriem arī kas sakāms bij, gan par laikiem šiem, gan par laikiem tiem. Ansamblis “Varaveiksna” un vadītāja Helēna Turlaja dalījās pārdomās par dzīvi, izklāstot mūsdienu notikumus caur humora prizmu un, protams, dziedot mīļas dziesmas no latviešu zelta fonda.

Nemaz tik vienkārši nebija saskaitīt, cik zālē vecmāmiņu, vectētiņu un vecvecmāmiņu….utt, tāpēc tika nolemts, vienalga, vecmāmiņas vai vecvecmāmiņas, visas jaunas, skaistas un vienreizējas un tādas arī paliks. „Vajag tikai mazuliet lūpas uzkrāsot, actiņas ietonēt un iziet ļaudīs”: tā dziedāja ansambļa “Kalinuška” dziedātājas un viņu vadītāja Laura Sprudzāne. Humora noskaņu turpināja amatierteātris “Noktirne” ar skeču „Laulību līgums”. Jo tieši tā arī notiek dzīvē, pa jokam, pa jokam „a guņs pokuluos”. Tuvojoties daņču tūrei, kapela „Malta” un vadītājs Normunds Štekels ar tautasdziesmām un rotaļu „Tūdaliņ, tāgadiņ” noslēdza koncertu. „Esam iegājuši pa rudeņa vārtiem”, tad nu aicinājām seniorus paņemt krāsainās lapas, uzrakstīt savas rudens sajūtas, savu noskaņu, nolasīt un ieaust kopējā rudens noskaņā un stāties uz kopējo foto. Tika izlozēti trīs laimīgie loterijas numuriņi, to īpašnieki saņēma mīļas balvas. Ballēšanās pēc Maltas tradīcijas tika atklāta ar „Saldo danci”. Prieks par visiem, kas kārtīgi izdejojās, kas priecājās līdzi dejotājiem un kapelas „Malta” dalībniekiem” kas spridzināt spridzināja šo Balli 2015. Diemžēl izpalika mīklu minēšana un rudenīgi konkursi, bet, neuzdrošinājāmies pārtraukt tik sirsnīgu dejotprieku, par ko paldies deju muzikantiem Valdim un Normundam Štekeliem.

Patiess prieks, ka, Jūs mīļie seniori spējāt izrauties no mājām un apmeklēt balli. Visiem vēlam veselību – katrai dienai, laimi kas nebeidzas, darbiņus, kas prieku dod, neizsīkstošu enerģiju, gādīgus bērnus, mīlošus mazbērnus un dzīvot prieku. Paldies par iespēju uzaicināt balles muzikantus, par saldumiem pie tējas tases, par transportu sakām Maltas pagasta pārvaldei un vadītājam Vitālijam Skudram.

Elīna Prusaka
Maltas kultūras nama vadītāja

Valērija Prusaka foto

IMG_2178 IMG_2096 IMG_2103 IMG_2105 IMG_2110 IMG_2114 IMG_2125 IMG_2138 IMG_2148 IMG_2155 IMG_2156 IMG_2161 IMG_2169IMG_2187 IMG_2186