Pārliecinoša ideja un punktualitāte – būtiskākais veiksmīga projekta rakstīšanā

Publicēts 23.02.2015

Lai sekmīgi uzrakstītu Eiropas projektu, svarīga ir gan pārliecinoša ideja, gan arī punktualitāte, aizpildot iesnieguma veidlapas, nodarbībā „Kā rakstīt Eiropas projektu?” sacīja Latvijas Universitātes Eiropas un sabiedrības attīstības studiju akadēmiskajā centra pētnieks Jānis Aprāns.

„Ir sāpīgi, ja ir izstrādāts lielisks projekts, taču administratīvu neprecizitāšu dēļ tas tiek noraidīts,” stāstīja pētnieks, piebilstot, ka dažkārt gadās arī pretējas situācijas – ja pretendentu nav daudz, tiek apstiprināts kāds ne tik labs projekts, kas ir pareizi noformēts.

Runājot par projektu rakstīšanas pamatprincipiem, Aprāns ieteica skaidri noformulēt mērķi, problēmas, sasniedzamo rezultātu un iecerētās aktivitātes. Tāpat jāsaskaņo mērķa, problēmas un rezultātu atbilstība ar izvēlētās programmas nosacījumiem, jāpārliecinās par idejas iederēšanos konkrētajā projektu konkursā. „Reizēm grūtākais ir atrast piemērotāko programmu un pamatot atbilstību šīs programmas prasībām,” norādīja pētnieks. Atbilstība jānodrošina arī starp dažādām projekta sadaļām.

Rakstot projektu, liela nozīme jāpievērš arī atbilstīga budžeta sastādīšanai. Kā uzsvēra Aprāns, tas ir svarīgs un grūts jautājums. Lai to aprēķinātu, nepieciešama gan organizācijas iekšējā informācija, gan statistikas dati, piemēram, par inflāciju, tāpat vēlams iegūt informāciju par organizācijas iepriekš realizētajiem projektiem un par situāciju tirgū.

Kā vienu no izplatītākajiem projektu klupšanas akmeņiem pētnieks minēja neveiksmīgi izvēlētu darba organizācijas formu, kam vajag būt plakanai, nevis hierarhiskai. Valsts iestādes lielākoties paliekot pie hierarhiskās struktūras, tālab projekti ne vienmēr izdodas.

Tāpat projekta izstrādi nevajag veikt sasteigti, tai jāatvēl pietiekami daudz laika.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0