Par projekta “IX Tautas muzikantu saiets un danču vakars Rogovka “Večerinka O, bļaka”” norisi

Publicēts 02.11.2020

Biedrība “Rogovkīši” jau ceturto gadu pēc kārtas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu realizē projektus saistībā ar tautas muzicēšanas un danču saglabāšanu. Jau ceturto gadu šo projektu ietvaros katru gadu tiek organizēts Tautas muzikantu saiets un danču vakars Rogovka “Večerinka O, bļaka”” , kā arī meistardarbnīcas un koncerti bērniem un jauniešiem.

Praktiskajās meistardarbnīcās četru gadu laikā ir apgūtas gan latviešu, gan Latvijā dzīvojošo cittautu dejas, kā arī dažu pasaules tautu raksturīgās dejas, kuras ierādītas arī večerinkas apmeklētājiem. Šogad mācījāmies daudzveidīgas rotaļdejas, kur aktīvi iesaistījās arī vecāki ar bērniem. Nodarbības vadīja Inguna Ludborža, muzikālo pavadījumu nodrošināja Anna Višķere. Paldies visiem meistardarbnīcu dalībniekiem par atsaucību, labu noskaņojumu un raito dejas soli!

Pandēmija šogad ieviesa korekcijas meistardarbnīcu norisē, daļai no tām notiekot, kā ierasts, pavasarī, martā, daļa – rudenī. Interesanti, ka apgūstot rotaļdeju “As ar sovu cysu maisu”, vecākiem nācās skaidrot saviem mazākajiem bērniem , ka “cysys’ ir salmi, ko kādreiz pildīja maisos, veidojot gultām “matračus”, bet vārdam “cīsiņš” ar to nav nekāda sakara.

Šogad arī večerinka “O, bļaka!” norisinājās neierastā laikā un vietā – Rēzeknes novada dienu ietvaros, 18. jūlijā,  Nautrēnu pagasta kultūras nama ārpusē. Tas kļuva par ļoti plaši apmeklētu pasākumu, pulcējot ciemiņus no tuvākas un tālākas apkārtnes.

Pasākumā muzicēja gan tautas muzikanti, gan kapelas no Rīgas, Balviem, Vectilžas, Upītes, Briežuciema, Dricāniem – Gaigalavas, Rēzeknes, Ilzeskalna, Medņevas. Uzstājās Ludzas Tautas nama ansamblis “Kriņica“, kas iepazīstināja ar baltkrievu folkloru, un ansamblis “Kruževa”, iepazīstinot ar krievu tautasdziesmām.

Cerams, ka izdosies ierobežot valstī COVID-19, lai varētu organizēt arī šī gada projektā paredzētos pasākumus skolu bērniem un jauniešiem!

 

Projekta vadītāja Terēze Kūkoja

kkf logorogovka-logo

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0