Pagastos notiks XI Starptautiskā akordeonistu plenēra „Rēzekne 2014” koncerti

Publicēts 28.07.2014

Jau vienpadsmito gadu Starptautiskā akordeonistu plenēra laikā gan jaunie, gan jau pieredzējušie akordeonisti 10 dienu laikā apgūs interesantu koncertprogrammu. Šoreiz plenērs notiek Lendžos, un tajā piedalās akordeonisti no Zanes Ludboržas mūzikas skolas, Sanktpēterburgas un Tambovas, kas spēlēs gan tradicionālos akordeonus, gan Sanktpēterburgas Valsts kultūras un mākslu universitātes profesora Nikolaja Kravcova izgudroto instrumentu, kas tiek dēvēts par 21. gadsimta akordeonu.

Koncertiem īpaši gatavotos skaņdarbus piedāvās trīs diriģenti: Kuhmo Konservatorijas pasniedzējs, Apvienotā Somijas-Karēlijas simfoniskā orķestra diriģents, akordeonists Jukka-Pekka Kuusela, Rahmaņinova Tambovas Valsts mūzikas pedagoģijas institūta rektors, pedagoģijas zinātņu kandidāts, akordeonists, starptautisko konkursu laureāts, nopelniem bagātais Krievijas Federācijas mākslinieks, komponists Romans Bažiļins, kā arī plenēra iniciatore, organizētāja un vadītāja, Latvijā pirmās privātās mūzikas skolas dibinātāja, direktore un akordeona spēles skolotāja, Rēzeknes instrumentālā ansambļa „Excelsus” vadītāja Zane Ludborža.

Koncerti:

  • Otrdien, 29. jūlijā plkst. 16.00 – Nagļu pagasts kultūras namā;
  • Trešdien, 30. jūlijā plkst. 16.00 – Fr. Trasuna muzejā „Kolnasāta”, Sakstagala pagastā;
  • Ceturtdien, 31. jūlijā plkst. 19.00 – Dricānu pagasta kultūras namā;
  • Piektdien, 1. augustā plkst. 18.00 – Maltas pagasta kultūras namā;
  • Sestdien, 2. augustā plkst. 18.00 – Lendžu pagasta kultūras namā.

Uz koncertiem pagastos ieeja ir brīva.

Noslēguma koncerts – 3. augustā plkst. 17.00 koncertzāles „Gors” lielajā zālē. Ieeja: 7 – 10 EUR.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0