Pabeigti F. Trasuna muzeja “ Kolnasāta” Izstāžu nama jumta atjaunošanas darbi

Publicēts 25.10.2017

Kādreizēja Trasunu kūts būvēta 19.gadsimta beigās ir piedzīvojusi ļoti daudz – no mājdzīvnieku novietnes līdz nebūtībai nolemtai ēkai, bet kopš F. Trasuna muzeja “ Kolnasāta” izveidošanas tā ir muzeja sastāvdaļa, kuras atjaunošanas darbi ritēja ļoti gausi. Skaidu jumta segums tika uzlikts 1997. gadā, bet līdz galam ēka renovēta un apmeklētājiem atvērta tikai 2012. gadā kā F. Trasuna muzeja “ Kolnasāta” Izstāžu nams, kurā atrodas izstāžu zāle, kamīnzāle, izvietots muzeja krājums un ierīkotas administrācijas telpas.

Laika gaitā stipri nolietojās jumta koka skaidu segums un skaidu trupes vietās izveidojās caurteces, rezultātā jumts bija avārijas stāvoklī. Lai nepieļautu valsts kultūras nozīmes pieminekļa turpmāku bojāšanos bija nepieciešams mainīt jumta segumu.

Rēzeknes novada organizētā iepirkumu konkursā uzvarēja būvfirma “ Warss+”, kurai ir liela pieredze ēku restaurācijā.

F. Trasuna muzeja “ Kolnasāta” Izstāžu nama remonts – jumta seguma maiņa notika valsts budžeta programmas ietvaros, kā arī  pateicoties Rēzeknes novada domes līdzfinansējumam.

Paldies visiem- atbalstītājiem un darba veicējiem par skaisto jumtu.

Inta Deksne,
F. Trasuna muzeja “ Kolnasāta” direktores p.i.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0