Ozolaines tautas namam – 50

Publicēts 27.10.2014
Foto: Madara Ļaksa

25. oktobrī ar pasākumu „Gaisma 50 gadu garumā” tika atzīmēta Ozolaines tautas nama Zelta jubileja. Par godu svētkiem tautas namā bija iespējams apskatīt izstādi par Ozolaines pagastu un tautas nama darbību 50 gadu garumā, kā arī noskatīties pirmizrādi Edgara Blinova režisētajai filmai – bijušo vadītāju atmiņu stāstiem par tautas nama atklāšanu1964. gadā, tā darbības pirmajiem gadiem, interesantākajiem pasākumiem un citām spilgtām atmiņām par tautas namā pavadīto laiku.

Pēc filmas noskatīšanās, sveicot tautas namu Zelta jubilejā, Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne uzsvēra, ka ikvienam kurš kaut reizi bijis tautas namā, ir savs atmiņu stāsts: „Lai arī turpmāk ikviens pasākums ir piepildīts ar krāšņiem mirkļiem, ko vērts ierakstīt vēsturē. Turklāt – Ozolaines pagastam ir paveicies, jo pagasta pārvaldnieks ir kultūras cilvēks, kurš saprot, cik būtiska loma ir daudzveidīgai un kvalitatīvai kultūras dzīvei, tāpēc nav šaubu, ka kultūras joma pagastā turpinās plaukt.”

Kā atklāja Ozolaines pagasta pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs, ideja svinēt Zelta jubileju, radusies vien šī gada maijā, kad pie pārvaldnieka atnākusi pirmā tautas nama vadītāja Kirjana Šabanova un pastāstījusi, ka šogad aprit tieši 50 gadi kopš atklāts tautas nams. Uzreiz pēc tam sākušies gatavošanās darbi. „Daudz laika un pūļu tika ieguldīts, apzinot 50 gadus garo vēsturi – gan meklējot materiālus arhīvā, gan uzklausot vietējo iedzīvotāju atmiņu stāstus, gan pētot tā laika avīžu rakstus un fotogrāfijas no pasākumiem,” atzina pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs.

Pa šiem 50 gadiem izaugušas vairākas paaudzes, notikuši tūkstošiem dažādi pasākumi gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem un senioriem. Vēsturiskie materiāli un vietējo iedzīvotāju atmiņas apliecina, ka kluba dzīve bijusi radoša un piepildīta. Cilvēki stāsta, ka klubā vakaros vienmēr degusi gaisma. Ikvienam bijusi iespēja nākt un darboties. Katrā nedēļas nogalē notikuši deju vakari, savukārt pēc 1987. gada, kad par kluba vadītāju kļuva Aleksandrs Mališevs un tika iegādāta mūsdienīga audiotehnika, parādījās pirmās diskotēkas. Notikušas gadskārtu svinības, Jaungada balles, Bērnības un Pilngadības svētki, kā arī daudzi pasākumi, kurus ar plašām svinībām atzīmēja toreiz, taču šobrīd tie vairs nav aktuāli, piemēram, mehanizatoru, deputātu, lopkopju vakari un citi pasākumi.

Tautas nams tagad krasi atšķiras no tā, kādu daudzi atceras no savas bērnības vai jaunības laikiem. Vairāki kosmētiskie remonti gan no ārpuses, gan iekštelpās tika veikti visā kluba pastāvēšanas laikā, mēģinot izveidot komfortablu vidi pasākumu rīkošanai un ejot kopsolī ar laiku.Viena no lielākajām rekonstrukcijām klubu sagaidīja 90-to gadu sākumā, kad tika aizmūrēti lielie kluba logi, ko iekarsušie ballētāji nereti mēdza izsist.

Laika gaitā mainījies ne vien ēkas izskats, bet arī cilvēki, kuri nesavtīgi rūpējušies par kultūras dzīvi pagastā, tāpēc jubilejas pasākumā tika izteikta pateicība vairāk nekā 20 bijušajiem tautas nama vadītājiem.

Ierasts, ka svētkos tiek pasniegtas dāvanas. Muzikālus sveicienus bija sagatavojuši gan tautas nama kolektīvi: folkloras kopa „Zeile”, sieviešu vokālais ansamblis „Nadežda” un Hip-hop deju pulciņš, gan Liepu pamatskola un Ozolaines pirmsskolas izglītības iestāde. Koncertu kuplināja arī ciemiņi: Lendžu pagasta jauniešu deju kolektīvs „Ūdzeņa”, Rēzeknes Augstskolas dejotājas un Pušas pagasta līnijdeju grupa „Pirmais solis”. Arī pati Ozolaines pagasta pārvalde savam tautas namam sarūpējusi dāvanu – nākamgad tiks izstrādāts tehniskais projekts, lai jau pēc tam varētu sākt tautas nama piebūves celtniecības darbus.

Madara Ļaksa
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

FOTOGALERIJA

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0