Ozolaines skolai – 150

Publicēts 22.01.2021

Baltā skola! Skola balta kā ievziedi pavasarī un balto vizbuļu klājiens, kā mākoņi vasaras debesīs un kā sniegs…..

Ozolaines skola! 2021. gadā aprit 150 gadi kopš 19. gadsimta 70 gados tu vēri savas durvis pirmajiem mācīties gribošajiem skolēniem. Daudz laika ir aiztecējis, daudz kas mainījies. Pa šo laiku mainījušās paaudzes, mācību programmas, politiskās iekārtas, skolas nosaukumi. Ir aizritējuši gadi, arī tevis, skola, kopš 2004. gada vairs nav. Taču tikpat balta un skaista, ieskauta vecā ābeļdārza un egļu ielokā, pa kuru zariem lēkā ņipras vāveres, stāv ēka, kas tagad pilda citas funkcijas- ne mazāk nozīmīgas un nepieciešamas pagasta ļaudīm. Taču ikviens, kurš kādreiz šeit ir mācījies, garām braucot vai ejot nodomā: „Mana skola”.

Man šī skola un šī ēka ir divtik nozīmīga. Šeit visu savu profesionālo darba mūžu kā sākumskolas skolotāja nostrādāja un daudzām paaudzēm ābeces gudrības ierādīja mana vecmāmiņa Genovefa Dunce (Pinka). Šo skolu absolvēja mana mamma un mans brālis, mans onkulis, brālēni, daudzi draugi. Tagad, pēc likteņa sakritības, tā ir mana darba vieta. Neticami….. Un es ar to ļoti lepojos.

„Mīļā skola, Tavu ceļa maizi mēs paņēmām uz visu mūžu līdz…”, tā kādreiz dziedāja daudzie jo daudzie skolas absolventi. Un tieši tāpēc, ka šī vieta vienmēr mums atgādinās par to seno, mīļo, balto skolu, zināšanu avotu, šī gada 20.augustā tiks rīkots Ozolaines skolas draugu salidojums. Bet visa šī gada garumā mūsu pagasta informatīvajā izdevumā Ozolaine.lv tiks atvētrta jauna rubrika : „Atmņas par Ozolaines skolu”, kurā visi, kam ir siltas atmiņas par skolu, varēs tajās dalīties sūtot mums uz e-pasta adresi: info@ozolaine.lv, vai zvanot pa tālruni 64640171.

Uz jaunām tikšanām Ozolaines skolā!

Edgars Blinovs,
Ozolaines pagasta pārvaldes vadītājs

DSC_0259 DSC_0269 IMG_2914 ozolaine_ 80. gadu sākums Ozolaines_pamatskola

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0