Ozolaines pagastā realizēti divi jaunatnes projekti – “OzOlimpiskās ūdens spēles” un inventāra iegādes projekts

Publicēts 29.09.2017

Pateicoties Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes izsludinātajiem jaunatnes iniciatīvu un inventāra projektiem, Ozolaines pagastā tika realizēti divi projekti kopsummā par 970 EUR.

Pašā vasaras izskaņā Rēzeknes novada jauniešiem tika piedāvātas nedaudz citādākas OzOlimpiskās spēles kā iepriekšējos gados. Šoreiz 18 Rēzeknes novada jaunieši devās laivu braucienā pa Tartaka upi posmā Jaunaglona – Ciriša HES, šķērsojot arī Zelvīšu un Ciriša ezerus, kā arī spēlējot dažādas sporta spēles, aktīvi pavadot laiku dabā. Tāpat tika apskatīta skaistā Upursala un izieta tur esošā Latvijas Valsts mežu izveidotā dabas taka. Jaunieši paši gatavoja sev pusdienas – zupu uz ugunskura, kā arī paši mežā sarūpēja malku ugunskuram.

Laikapstākļi mūs lutināja ar dāsniem saules stariem un + 21oC, tādēļ dažiem izdevās pat vēl nedaudz pēdējoreiz šovasar nosauļoties! Arī dabas skati – gan laivojot pa upi, gan ezeriem, gan piestājot Upursalā – bija iespaidīgi! Lielie plūdi Latgalē nodrošināja to, ka laivošana bija visai mierīga, tomēr bija vietas, kur nācās pacīnīties, lai tiktu garām kritušiem kokiem.

Lai arī jauniešiem airēšanas un laivošanas pieredze bija ļoti dažāda (daudziem šī bija pirmā reize laivojot ar smailītēm), turklāt laivās bija jāsēž pa diviem, kas nozīmē, ka jāmāk sastrādāties, tomēr visi jaunieši godam tika galā ar šo izaicinājumu, kā arī strādāja kā komanda – ik pēc laika uzgaidot tos, kas atpalikuši! Pēc brauciena visi dalībnieki saņēma medaļas par uzdrīkstēšanos un piedalīšanos. Radās ideja, ka šāds laivu brauciens jāatkārto un jāpagarina – 2 dienu garumā ar nakšņošanu upes krastā.

Savukārt jaunatnes inventāra projekta ietvaros iegādāta Xbox spēļu konsole, Kinect kustību sensors, otra spēlētāja pults un dažādas video spēles, kā arī 5 veloķiveres un 2 piepūšamie kostīmi, par kopsummā 680 EUR.

Xbox spēļu konsole apvienojumā ar Kinect sensoru ļauj virtuāli spēlēt dažādas sporta spēles, dejot, braukt ar auto, to visu darot ar ķermeņa kustībām. Šādas spēles ļauj jauniešiem attīstīt savas fiziskās dotības, kā arī ieinteresēs jauniešus savu brīvo laiku pavadīt vienaudžu sabiedrībā, attīstot komunikācijas un saziņas prasmes. Šobrīd populārie piepūšamie kostīmi lieti noderēs jauniešu un bērnu pasākumos, savukārt veloķiveres kalpos kā drošības garants velobraucienu laikā, jo parasti jaunieši uz šiem braucieniem ierodas bez ķiverēm.

Leila Rasima,
Ozolaines pagasta projektu vadītāja un jaunatnes lietu speciāliste

IMG_5340 IMG_53621 2 4 5 IMG_6103 jauniesi

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0