OzO jaunieši realizē veloekspedīciju NVO projekta “Jaunietis.Rīcība.Dialogs” ietvaros

Publicēts 07.05.2015

Turpinoties Latgales NVO projekta “Jaunietis. Rīcība. Dialogs.” realizācijai, no 1. līdz 3.maijam notika jauniešu velobrauciens-ekspedīcija pa Ozolaines pagastu, kura mērķis bija iepazīties un apkopot vietējo iedzīvotāju viedokli par dzīvošanu un sadzīvošanu dažādu tautību cilvēkiem blakus, iegūstot informāciju par problēmām, pozitīvo pieredzi un dažādiem stereotipiem, kas pastāv sabiedrībā.

Ekspedīcijā piedalījās 16 jaunieši no Ozolaines, Ozolmuižas, Sakstagala, Dricānu, Maltas un Vērēmu pagastiem. Projekta ietvaros tika nodrošinātas ēdienreizes un naktsmājas Ozolaines pagasta sociālajā mājā. Velobraucienā jaunieši izmantoja savus personīgos velosipēdus, kā arī Dricānu jauniešu biedrība “Kukuži” nodrošināja 8 savus velosipēdus tiem jauniešiem, kam nebija savu velosipēdu. Ekspedīcijas laikā tika izmantotas biedrības “Latgales multimediju dabnīca” foto un video kameras, ar kurām tika vākts foto un video materiāls, kuru paredzēts izmantot video veidošanā.

Jaunais rakstnieks Oskars Orlovs vadīja video klipa koncepcijas izstrādes „Prāta vētru”. Jaunieši dalījās ar savām idejām video klipa veidošanai, piedalījās diskusijā un kopā izstrādāja videoklipa koncepciju, ko paredzēts realizēt nākošajās aktivitātēs.

Kopumā jaunieši apmeklēja sešas saimes Ozolaines pagastā un katrā no vietām intervēja kādu mājas iemītnieku par viņa pieredzi, dzīvojot kaimiņos dažādu citu tautību cilvēkiem. Kopumā tika apciemotas latviešu, krievu un baltkrievu ģimenes. Visi uzrunātie cilvēki stāstīja, ka ar citu tautību pārstāvjiem saprotas ļoti labi, ka ir daudz draugu un ka problēmas esot politikā, bet ne reālajā dzīvē. Jaunieši tika uzņemti ļoti viesmīlīgi un vienā no mājām pat tika cienāti ar karstu tēju un cepumiem.

Paldies visām ģimenēm, kas uzņēma jauniešus un arī nenobijās no videokameras! Paldies Ingūnai Semulei un biedrībai “Kukuži”, kas parūpējās, lai velobrauciena dalībniekiem būtu iztrūkstošie velosipēdi!

Leila Rasima,
projekta vadītāja, jaunatnes lietu speciāliste Ozolaines pagastā

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0