Oktobris Audriņu pagasta bibliotēkā

Publicēts 02.11.2020

Pirms Covid19 dēļ ieviestajiem būtiskajiem ierobežojumiem kultūras pasākumu organizēšanas jomā, Audriņu pagasta bibliotēkā tomēr paspēja notikt daži pasākumi.

Mēs visi dzīvojam pārmaiņu laikā, kad strauji attīstās jaunās tehnoloģijas un visi cenšas ātrāk “iedzīvoties” digitālajā pasaulē. Visu var izdarīt ar datora palīdzību – samaksāt rēķinus, iepazīties, mācīties un mācīt, izklaidēties utt. Bet pēc ilga pašizolācijas laika, katru dienu atrodoties tik tiešā saistībā ar datoru, cilvēki alkst pēc saskarsmes, pēc sirsnīgas sarunas. Oktobra sākumā Audriņu pagasta bibliotēkā norisinājās galda spēļu turnīrs “Uz priekšu!”. Pasākumā tika aicināti piedalīties visi, neatkarīgi no vecuma un spēlētprasmēm. Spēlējām dažādas spēles, bet var secināt, ka “Cirks” un dambrete joprojām paliek iecienītāko rindā.

Vasiļjevu ģimene (Anna, Alla un Leontijs) bija nepārspējama “Cirkā”, kur saņēma visas godalgotās vietas. Alla Vasiļjeva izcīnīja 1. vietu arī dambretē. Visi, kas piedalījās pasākumā, saņēma nelielas pārsteiguma balvas un gardu cienastu.

Sagatavoties un būt aizsargātam infekcijas laikā palīdzēja bibliotēkā organizētā šūšanas darbnīca. Šoreiz, pēc iedzīvotāju pieprasījuma, šuvām aizsargmaskas – individuālās aizsargbarjeras infekcijas izplatīšanas ceļā. Masku iegāde ir kļuvusi par nopietnu problēmu, jo katru dienu prasa naudas patēriņu no ģimenes budžeta. Tajā pašā laikā maska ir kļuvusi arī par modes aksesuāru. Cilvēki grib pieskaņot to apģērbam, dzīves situācijai, vecumam. Tāpēc mūsu bibliotēkas radošajā darbnīcā tika izgatavotas viegli elpojošas, krāsainas, katra savā dizainā unikālas maskas. Tās ir viegli kopjamas, mazgājamas un gludināmas. Turklāt, daudzreiz lietojamas maskas mazina atkritumu veidošanos un veicina iedzīvotāju “zaļo” domāšanu.

Visiem bibliotēkas apmeklētājiem tika piedāvāta arī iespēja apmeklēt divas izstādes, kas bija veltītas oktobra izcilajiem jubilāriem.

Šomēnes tika apkopota informācija par latviešu folkloristu, dzejnieku, rakstnieku, publicistu Krišjāni Baronu. Viņam 31. oktobrī svinējām 185 gadu jubileju. Krišjāņa Barona atstātais literārais mantojums ir neticami plašs – raksti par dabaszinātnēm un astronomiju, ģeogrāfiska satura raksti, atzinumi un darbība Latvju Dainu vākšanā un apkopošanā. Audriņu pagasta bibliotēkā var saņemt gan autora apkopotos tautasdziesmu krājumus, gan citu autoru rakstītas atziņas par mūsu Dainu tēvu.

Vēl vienā izstādē ir apkopoti bibliotēkā esošie materiāli, kas ir saistīti ar krievu rakstnieka Sergeja Jeseņina daiļradi. Šomēnes apritēja 125 gadi kopš viņa dzimšanas.   Arī šī autora dzeju ir ietekmējušas krievu folkloras bagātības. Apburošas dabas ainavas, smalks lirisms, dziļi mīlestības pārdzīvojumi – to visu atradīsiet dzejnieka darbos.

Arvien retāk ģimenes pavada savu brīvo laiku kopā, pastaigājoties, spēlējot galda spēles, apspriežot ikdienas problēmas un panākumus. Mēs, bibliotēku darbinieki, ceram, ka pienāks laiks, kad situācija uzlabosies, ierobežojumi tiks atcelti un visi varēs iegriezties bibliotēkās un apmeklēt kādu pasākumu. Mēs apsolām jums jautri un saturīgi pavadītu brīvo laiku, pozitīvas emocijas pasākuma laikā un gandarījumu pēc pasākuma.

 

Audriņu pagasta bibliotēkas vadītāja Oksana Brokāne

20201005_14081620201009_160632 20201009_165534 20201026_132447 (1)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0