Notiks Eiropas diena un Demokrātijas nedēļa

Publicēts 25.03.2020

Latvijai, tāpat kā visām Eiropas Savienības dalībvalstīm, demokrātija un eiropeiskā piederība ir būtiskas vērtības un valstiskuma pamats. Saskaroties ar dažādiem izaicinājumiem šo vērtību nostiprināšanā, ir nepieciešama katra iedzīvotāja aktīva līdzdalība. Lai nostiprinātu jauniešos piederības sajūtu demokrātisko Eiropas valstu saimei un atgādinātu par vērtībām un tiesībām, ko ikdienā baudām kā Eiropas Savienības pilsoņi, Eiropas Kustība Latvijā aicina novadā, pilsētā, mācību iestādē, bibliotēkā svinēt Demokrātijas nedēļu un īpaši 9. maiju – Eiropas dienu.

Plašāk ar aicinājumu var iepazīties šeit. 

Eiropas dienas tradīcija ir dalība Eiropas eksāmenā, kurā ikviens apliecina un vairo izpratni, zināšanas par Eiropas Savienību. Šogad Eiropas eksāmens notiks 7., 8., 9. maijā www.esmaja.lv. Izglītības iestādes jau tagad tiek aicinātas pieteikties Eiropas eksāmenam šeit. Jaunākie mācību un metodiskie materiāli par Eiropas Savienību pieejami šeit. 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0