Notiks Audriņu traģēdijas piemiņas pasākumi

Publicēts 30.12.2014
Piemineklis traģēdijas upuriem Audriņos

2015. gada janvāra sākumā apritēs 73 gadi kopš traģiskajiem notikumiem, kad, atriebjoties par izbēgušo karagūstekņu slēpšanu, nacisti nodedzināja Rēzeknes apriņķa Audriņu sādžu, Ančupānu mežā nonāvēja vairāk nekā 200 sādžas iedzīvotājus un publiski pie Rēzeknes cietuma sienas nošāva 30 Audriņu vīriešus. Līdzīgi kā katru gadu, arī šoreiz notiks vairāki piemiņas pasākumi, lai atcerētos bojā gājušos un atgādinātu, kādu postu spēj nest karš.

4. janvārī pulksten 11.00 notiks piemiņas brīdis un ziedu nolikšana pie pieminekļa traģēdijas upuriem Audriņos, savukārt 11.45 paredzēts klusuma brīdis un ziedu nolikšana Ančupānu memoriālā. Šajos piemiņas pasākumos piedalīsies arī aizsardzības ministrs Ramonds Vējonis.

Pēc ziedu nolikšanas Ančupānos, pulksten 12.35, notiks piemiņas brīdis un ziedu nolikšana tagadējā tirgus laukumā Rēzeknē, kur pirms 73 gadiem tika nošauti Audriņu vīri, savukārt pulksten 13.15 norisināsies piemiņas pasākums Nacionālo biedrību kultūras namā.

Aicinām piedalīties piemiņas pasākumos!

Audriņu traģēdijas 73. gadadienas piemiņas pasākumu programma 4. janvārī:

  • 10:30-10:45 – Dalībnieku pulcēšanās Audriņu KN
  • 11:00 – Piemiņas brīdis un ziedu nolikšana pie pieminekļa traģēdijas upuriem Audriņos
  • 11:30 – Izbraukšana uz Ančupāniem
  • 11:45 – Klusuma brīdis un ziedu nolikšana Ančupānu memoriālā
  • 12:15 – Izbraukšana uz Rēzekni
  • 12:35 – Piemiņas brīdis un ziedu nolikšana Tirgus laukumā – Audriņu ciema iedzīvotāju nošaušanas vietā
  • 13:15 – Piemiņas pasākums Nacionālo biedrību kultūras namā

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0