Noslēgušies Rēzeknes novada 8.Grāmatu svētki

Publicēts 14.09.2009

Jau vairākus gadus valsts mērogā notiek akcija „Atbalsts lauku bibliotēkām”. Šīs akcijas ietvaros tiek rīkoti „Grāmatu svētki”, kuru laikā tiek popularizēta grāmatu lasīšana, piedāvāta iespēja iepazīties ar jaunākajām grāmatām, notiek tikšanās ar literātiem, rakstniekiem, dzejniekiem un publicistiem. Katru gadu tiek rīkota arī publiskā diskusija, kurā piedalās politiķi un ministriju darbinieki.

Rēzeknes novadā 11. septembrī Ilzeskalnā notika jau 8. Grāmatu svētki, kuru ietvaros dažādās aktivitātēs piedalījās lasītāji no19 pagastu bibliotēkām un septiņām skolām. Vērtīgus grāmatu dāvinājumus kopumā par 3558 latiem bibliotēkām un skolām sarūpēja dažādas institūcijas, organizācijas un individuāli atbalstītāji.

Īpašas Latvijas Mobilā Telefona rīkotas akcijas ietvaros grāmatas dāvanā saņēma Adamovas, Maltas un Tiskādu internātpamatskolas. Grāmatas LMT akcijai bija saziedojuši pirmklasnieki un viņu vecāki.

Kopumā Grāmatu svētkos piedalījās vairāk nekā 250 bērni – visvairāk bija ieradušies no Bērzgales, Nautrēnu un Rikavas skolām. Viņiem bija iespēja apgūt klūdziņu pīšanas mākslas pamatus, piedalīties floristikas, kokgriešanas, keramikas, folkloras un mūzikas radošajās darbnīcās. Aktīvākie radošo darbnīcu dalībnieki balvās saņēma grāmatas.

Šogad publiskajā diskusijā “Izglītība Latvijā atbilstoša Eiropas prasībām?” piedalījās vairāk nekā 200 pieaugušo. Jautājumu no zāles politiķiem un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem bija daudz, taču, kā atzina diskusijas dalībnieki, ne uz visiem tika sadzirdētas arī atbildes.

Pusdienās visi Grāmatu svētku dalībnieki mielojās ar pirmskolas izglītības iestādes saimnieču pagatavotu sautējumu, kam dārzeņus bija sarūpējušiIlzeskalna iedzīvotāji.

Pasākuma noslēgumā visi tie, kuri bija iegādājušies izdevniecību tirgotās grāmatas, piedalījās jauno grāmatu izlozē.

Svētku atbalstītāji:

Rēzeknes novada pašvaldība, Ilzeskalna pagasta pārvalde, Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Īrijas vēstniecība, Latvijas Mobilais Telefons, Jelgavas tipogrāfija, Maxima, Latvijas Bērnu Fonds, Lauku Atbalsta Dienests, Tautas Partija, Zaļo un Zemnieku savienība, Jaunais Laiks, Sabiedrība Citai Politikai, Latvijas Ebreju kopiena, Latvijas Rakstnieku savienība, Anta Rugāte, Jānis Rīderers, Andrejs Āboliņš.