Noritējusi Latgales reģiona Latvijas zirgu audzētāju diena Untumos

Publicēts 26.06.2014

21.jūnijā zirgu sētā „Untumi”, Rēzeknes pilsētas pievārtē, norisinājās Latgales reģiona Latvijas zirgu audzētāju diena, kuru  rīkoja biedrība „Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācija” Valsts Lauku tīkla projekta aktivitāšu ietvaros. Tajā tika popularizēti Latvijas šķirnes braucamā tipa zirgi, kuri atbilst Latvijas ģenētiskajiem resursiem, kā arī to pielietošana ikdienā. Pasākumā piedalījās vairāk kā 30 zirgu audzētāji no visas Latgales, kā arī ap 400 skatītāju.

Demonstrējumos varēja redzēt braucamā tipa vaislas ērzeļus, ķēves un to pēcnācējus izvadē, kā arī zirgus improvizētos lauku darbos, šķēršļu pārvarēšanā, pajūgu braukšanā un reitterapijā. Bija interesanti speciālie priekšnesumi „Preilene izjādē” un „Darbs grožos ar jaunzirgu”.  Pārtraukumā ļoti interesanti bija robežsardzes dienesta suņu paraugdemonstrējumi un bērniem saistoši vizināšanās ar ponijiem.

Projekta mērķis ir Latvijas šķirnes braucamā tipa zirgu populācijas analīze, lai sekmētu ģenētisko resursu dzīvnieku saglabāšanas programmu, kā arī atrastu ekonomiski izdevīgu dažāda tipa zirgu pielietojumu laukos.

Latvijas zirgu audzētāju dienas organizatori — biedrība „Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācija” VLT aktivitāšu ietvaros, atbalsta: LLKC, VLT, zirgu sēta „Untumi”, Rēzeknes novada pašvaldība.

Ligita Harčevska

Latvijas zirgu audzētāju diena LatgalēLatvijas zirgu audzētāju diena LatgalēLatvijas zirgu audzētāju diena LatgalēLatvijas zirgu audzētāju diena LatgalēLatvijas zirgu audzētāju diena LatgalēLatvijas zirgu audzētāju diena LatgalēLatvijas zirgu audzētāju diena Latgalē

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0