Muzeju nakts Maltas vēstures muzejā

Publicēts 20.05.2014

Maltas vēstures muzejā 17.maija novakarē notika Muzeju nakts pasākums „Izjūti dzintaru”. Latgale nav dzintara zeme, bet dzintara rotas izmantoja gan mūsu vecmāmiņas, gan māmiņas. Kura gan meitene nav grozījusies spoguļa priekšā, izrotājot sevi ar dzintara krellēm, kuloniņiem vai rokassprādzēm?

Pasākuma laikā muzejā varēja apskatīt Maltas iedzīvotāju sarūpētas dzintara rotas. Pirtniece Dzintra Oborone stāstīja par dzintara fizikālajām īpašībām, par to, kā īstu dzintaru atšķirt no neīsta. Lietderīgi bija uzzināt par dzintara izmantošanu tautas medicīnā. Sievietes sevišķi uzrunāja dzintara izmantošana skaistumkopšanā. Dzintara patīkamo iedarbību baudījām gan ieelpojot, gan sajūtot uz savas ādas.

Dagdas folkloras kopa „Olūteņi” savu sarkano dzintaru atveda uz govs raga. Traki gan muzeju naktī gāja – gans noģība, atbrauca ārsts, kurš izmantoja ļoti oriģinālas ārstēšanas metodes… Beigās laimīgs teliņš gotiņai atskrēja! Tādi brīnumi muzejā tikai Muzeju naktī var notikt!

Maltas vēstures muzeja vadītāja Silvija Pīgožne

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0