Metālapstrādes rūpnīcā LEAX tiks atvērts rūdīšanas cehs

Publicēts 13.05.2014
Rūpnīcā LEAX apstrādātās detaļas. E.Utāna fotoo

Metālapstrādes rūpnīcā SIA LEAX Rēzekne RSEZ, kas atrodas Rēzeknes pievārtē, Rēzeknes novada Ozolaines pagasta Tēviņos, 15. maijā svinīgi tiks atklāts jaunais metāla rūdīšanas cehs, iezīmējot jaunu lappusi šī uzņēmuma attīstībā. Ceha izveidošanā ieguldīti 1,4 miljoni eiro, un šīs investīcijas ļaus gan palielināt uzņēmuma eksporta ieņēmumus, gan arī darba vietu skaitu. Līdz ar metāla rūdīšanas un tālākās pēcapstrādes nodrošināšanu SIA Leax Rēzekne neto apgrozījums gadā pieaugs vidēji par vienu miljonu eiro.

Kā informēja SIA Leax Rēzekne tehniskais direktors Gints Jačuks, līdz šim LEAX grupā Baltijas reģionā visa detaļu rūdīšana notika Zviedrijā, Kopingā, tagad daudzas detaļas tiks rūdītas Rēzeknē, pie tam, arī tās, kas ražotas otrajā LEAX grupas uzņēmumā Piņķos, Babītes pagastā. Jaunajā 1000 m2 lielajā ražošanas ēkā, kuras būvniecība tika uzsākta 2013. gadā, uzstādītas divas Ibsen T8 rūdīšanas krāsnis, četras atlaidināšanas krāsnis, pirms un pēc apstrādes mazgāšanas iekārta un moderna metalurģijas laboratorija, kas nodrošina augstvērtīgus cietības un mikrostruktūras mērījumus. Detaļu rūdīšanas cehā izveidotas astoņas jaunas darbavietas, savukārt to pēcapstrādē, kas ir savstarpēji saistīts process, tiek nodarbināti 12 strādnieki, līdz ar to uzņēmums izveidojis papildus 20 jaunas darbavietas, kas Latgalē nav mazs skaitlis.

Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (RSEZ) uzņēmums SIA “LEAX Rēzekne” izveidots 2008. gadā, kā Zviedrijas metālapstrādes uzņēmuma LEAX Baltix struktūrvienība, un tajā tiek apstrādātas detaļas Zviedrijā ražotajiem Volvo un Scania automobiļiem. Jau otro gadu pēc kārtas uzņēmums par gada darbības rezultātiem saņēmis RSEZ gada balvas mazo komercsabiedrību grupā, nominācijās „Lielākais eksportētājs”, „Gada investīcijas” un „Straujāk augošais uzņēmums”. Balvu klāstam 2013. gadā pievienojās arī Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) iedibinātais apbalvojums “Labākais darba devējs reģionā”. Šobrīd rūpnīcā trijās maiņās strādā 132 darbinieki. Baltijas valstīs savā sektorā tas ir vienīgais šāda tipa uzņēmums. Kopš LEAX Baltix 2010. gadā atdalīja Rēzeknes ražotni atsevišķā uzņēmumā, SIA LEAX Rēzekne ik gadu ir auguši gan ražošanas apjomi, gan neto apgrozījums. Pērn uzņēmuma apgrozījums sasniedza 10,47 milj. eiro, savukārt 2012. gadā tas bija 9,75 milj. eiro. Šogad uzņēmums plāno paplašināt produkcijas noieta ģeogrāfiju, jo ir uzsākta arī MAN automašīnu detaļu ražošana Vācijas tirgum.

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0