Maltas pagasts tika prezentēts Rumānijā

Publicēts 25.09.2014
Foto: Juris Dombrovskis

Aktīvu un atraktīvu Maltas pagasta iedzīvotāju grupa 10 cilvēku sastāvā 5. septembrī devās uz Rumāniju, lai četru dienu garumā piedalītos projekta “Active participation of citizens in the EU” aktivitātēs. Projekta darbības organizēja vadošais partneris no Rumānijas, Kampinas pašvaldība (Câmpina) un kā partneri projektā piedalījās pārstāvji no 3 valstīm: Maķedonijas (Kumanovo), Polijas (Gmina Nowosolna, Lodza) un Latvijas (Maltas pagasta pārvalde, Malta).

Brauciena mērķis bija ar projekta ietvaros organizēto kultūras pasākumu starpniecību veicināt mijiedarbību starp četru Eiropas valstu pilsoņiem, kā arī projekta ietvaros organizētajās sanāksmēs veidot partneru starpā informācijas apmaiņu par ES iespējām un veicināt sadraudzību starp partneru pašvaldībām.

Ierodoties Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē, grupu sagaidīja pārstāvji no Kampinas pašvaldības, un četru dienu garais piedzīvojums varēja sākties.

Ierašanās pirmajā dienā visi dalībnieki sapulcējās kopējā sanāksmē, kurā Kampinas pašvaldības pārstāvji un projekta vadītāja Gabriela sveicināja visus dalībniekus ar ierašanos. Tika sniegta vispārīga informācija par pašvaldību, tās iestādēm, dalību ES projektos, kā arī izrunāts sīkāk par projektā “Active participation of citizens in the EU” paredzētajām aktivitātēm un turpmāko pasākumu gaitu. Sanāksmes beigās visiem grupas dalībniekiem bija nedaudz jāpastāsta par sevi un jāpiedalās atjautīgā iepazīšanās spēlē.

Turpmākajās dienās katras valsts pārstāvji dalījās ES projektu pieredzē, rādīja un komentēja informatīvi un vizuāli krāšņas prezentācijas par savu valsti, nozīmīgiem vēstures faktiem un personībām. Pēcpusdienās katrs partneris iepazīstināja pārējos dalībniekus ar savas valsts tautas dziesmām un dejām.

Visi dalībnieki guva priekšstatus par katru no dalībvalstīm, smēlās pieredzi projektu idejām, ieguva jaunas zināšanas un draugus, stiprinot sadarbību starp Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem. Vizītes laikā dalībnieki tika iepazīstināti arī ar ievērības cienīgiem un vēsturiski nozīmīgiem arhitektūras objektiem.

Vēlos izteikt pateicību Maltas pagasta pārvaldei, Maltas pagasta iestāžu darbiniekiem par atsaucību un palīdzību, organizējot Maltas grupas pārstāvniecību Rumānijā, visiem grupas dalībniekiem par kopības sajūtu un operatīvo darbu, veidojot un prezentējot Latviju, Rēzeknes novadu un mūsu Maltas pagastu. Vēlos pateikt paldies arī šī pasākuma ierosinātājai un pieteikuma rakstītājai Marijai Zeltiņai, jo šī projekta partnerība tika izveidota, pateicoties viņas ieguldījumam.

Projekts tika realizēts Eiropas savienības programmas „Europe for Citizens” ietvaros.

Inese Siliniece
Maltas pagasta pārvaldes projektu koordinatore

Foto: Juris Dombrovskis

Foto: Juris DombrovskisFoto: Juris DombrovskisFoto: Juris DombrovskisFoto: Juris DombrovskisFoto: Juris DombrovskisFoto: Juris DombrovskisFoto: Juris DombrovskisFoto: Juris DombrovskisFoto: Juris DombrovskisEfC

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0